Монетний двір у Вест-Пойнті

Монетний двір у Вест-Пойнті (англ. West Point Mint) монетний двір у США.

Монетний двір у Вест-Пойнті
41°23′57″ пн. ш. 73°58′45″ зх. д.
Тип державне підприємство
Спеціалізація випуск обігових монет
Засновано 1937
Штаб-квартира Вест-Пойнт, шт. Нью-Йорк, США
Холдингова компанія Монетний двір США


Був побудований у 1937 році недалеко від Військової академії США у Вест-Пойнті, штат Нью-Йорк, США. Спочатку у Вест-Пойнті зберігалися зливки[1]. Протягом 12 років на монетному дворі карбувалися гроші США, що знаходилися у обігу. В наш час у Вест-Пойнті карбуються пам'ятні монети, а також зберігається золото[2].

Монетний двір Вест-Пойнту має офіційний статус філії Монетного двору Сполучених Штатів з 31 березня 1988 року, у тому ж році він був включений в Національний реєстр історичних місць США.

Історія

Американський Буффало, 2006 року. З міткою монетного двору у Вест-Пойнті (W)

Станом на 1937 рік він слугував сховищем для срібла в зливках. Навіть без статусу монетний двору Сполучених Штатів, на ньому відбувалося карбування монет. З 1974 до 1986 року монетний двір Вест-Пойнта карбував одноцентовики з зображенням Лінкольна, на яких не було ніяких позначень монетного двору, що робить їх подібними до монет викарбуваних на монетному дворі у Філадельфії. У 19771979 роках у Вест-Пойнті карбували монети у чверть долара до 200-річчя США, та з зображенням першого президента Джорджа Вашингтона. Також на початку 1980-х років, у сховищах на території монетного двору зберігалося золото на суму близько 20 мільярдів доларів (хоча це було все ще значно менше, ніж в Форт-Ноксі).

У вересні 1983 року з'явився перший знак монетного двору у Вест-Пойнті, у вигляді літери «W» (до цього досі це був неофіційний монетний двір США). Цей знак з'явився на золотій монеті орел (10 доларів) на честь Літніх Олімпійських ігор 1984 року у Лос-Анджелесі. Це була перша золота монета, як законний платіжний засіб, з 1933 року. У 1986 році Американський Золотий орел злитки-монети були викарбувані виключно у Вест-Пойнті, знову без знаку монетного двору. Депозитарію у Вест-Пойнті було надано статус історичного місця 31 березня 1988 року.

Незвичайне карбування на цьому монетного дворі відбулося в 1996 році, коли карбувалася пам'ятна монета дайм «з Рузвельтом» який був випущений до 50-річчя початку випуску монет цього типу[3]. Було виготовлено 1 457 000 монет цього року. Таким чином, дайми монетного двору Вест-Пойнт з позначкою «W», не є особливо дефіцитним. Їх випуск зроблено для колекціонерів.

У 2002 році Військова академія США у Вест-Пойнті була удостоєна нагороди за до її 200-річного ювілею, було викарбувано пам'ятний срібний долар з прапороносцем на аверсі монети, та з шоломом Афіни на реверсі. Монета була проведена тільки на цьому монетному дворі.

У 2015 році було викарбувано монети дайм та долар на монетному дворі з позначками «W», монети були випущені як частина набору (сету). Було зроблено не менше 75 000 сетів[4].

Сьогодення

Тепер серія Американський орел, монети-зливки зі срібла та платини виробляються у Вест-Пойнті. Також карбуються золоті та срібні пам'ятні монети. Всі пам'ятні монети з Вест-Пойнту мають відмітку у вигляді літери «W», фірмовий знак цього монетного двору. Починаючи з 2006 року, монетний двір у Вест-Пойнті карбує також інвестиційні монети американські Буффало (50 доларів).

Золото та срібло зберігається тільки в такої кількості, щоб задовольнити вимоги карбування. Через наявність такої великої кількості золота в злитках на місці, забезпечується висока безпеку. Монетний двір не надає публічні тури.

Серія монет «Перші леді»

З 2007 року почали карбуватися золоті монети з 10 доларів («орел») серії «Перші леді», присвячені дружинам президентів США. Усі монети виготовлені на монетному дворі у Вест-Пойнті і несуть на собі емблему монетного двору «W».

Примітки

Джерело

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.