Монтажна фільмокопія
Монтажна фільмокопія, контрольний позитив — перша позитивна фільмокопія, віддрукована із змонтованого негатива зображення і негатива фонограми перезапису після остаточної корекції та виготовлення спецефектів кінофільму[1][2]. Виготовляється при роботі за класичною «оптичною» технологією кіновиробництва. На відміну від робочого позитива, надрукованого без точного вирівнювання по оптичній щільності і передачі кольору, монтажна фільмокопія створюється після ретельного налаштування цих параметрів і містить готові титри і монтажні переходи у вигляді напливів, шторок і затемнень. Колірний паспорт, підібраний за участю оператора-постановника для монтажної фільмокопії, що надалі використовується при друку майстер-позитива[3].
Контрольний позитив крім зображення містить готову оптичну поєднану фонограму, отриману в результаті перезапису і зводу всіх вихідних елементів. Монтажна фільмокопія по зображенню і звучанню повинна повністю відповідати задумом творців фільму і є еталоном, за яким затверджується готова картина[4][5]. Тому, можливо кількаразове виготовлення такої копії після коригувань за результатами перегляду попередньої[3]. Монтажна фільмокопія значно перевершує за якістю зображення прокатні фільмокопії, що друкуються з дубльнегативу. Вона призначена для внутрішнього використання на кіностудії, але іноді останні версії монтажних фільмокопій використовуються для до прем'єрних показів.
У сучасній цифровій технології кіновиробництва монтажна фільмокопія, як і майстер-позитив, не друкується, оскільки встановлення кольору відбувається в процесі цифрового поствиробництва. На кіноплівку з цифровою майстер-копії Digital Intermediate виводиться безпосередньо дубльнегатив, придатний для тиражування прокатних фільмокопій.
Див. також
- Фільмокопія
- Робочий позитив
- Майстер-позитив
Примітки
Литература
- Традиционная оптическая технология фильмопроизводства // The Essential Reference Guide for Filmmakers = Краткий справочник кинематографиста. — Rochester : Eastman Kodak, 2007. — С. 159—165. — 214 с.
- Е. А. Иофис. Глава VII. Позитивный процесс // Киноплёнки и их обработка / В. С. Богатова. — М. : «Искусство», 1964. — С. 175—230. — 300 с.
- Е. А. Иофис. Глава VI. Контратипирование // Кинофотопроцессы и материалы. — 2-е изд. — М. : «Искусство», 1980. — С. 174—182. — 239 с.
- Б. Н. Коноплёв. Основы фильмопроизводства / В. С. Богатова. — 2-е изд.. — М. : «Искусство», 1975. — 448 с. — 5000 екз.
- Я. Бутовский, И. Вигдорчик. Технология монтажа кинофильмов / Т. С. Зиновьева, Л. О. Эйсымонт. — М. : «Искусство», 1968. — 127 с.