Монтесума II

Монтесума II Шокойоцин (Moctezuma II Xocoyotzin; 14661520) — правитель ацтеків (тлатоані) з 1502. Ім'я перекладається як «Гнівається наче володар». Прізвисько Шокойоцин, тобто «Молодший», отримав, щоб відрізнятися від Монтесуми I.

Монтесума II
Уей тлатоані Потрійного союзу ацтеків
Правління 15021520
Попередник Ауісотль
Наступник Куітлауак
Біографічні дані
Релігія Aztec religiond
Народження 1466(1466)
Теночтітлан
Смерть 29 червня 1520(1520-06-29)
Теночтітлан
У шлюбі з Teotlalcod і Tlapalizquixochtzind
Діти Isabel Moctezumad
Династія Династія Акамапічтлі
Батько Ашаякатль
Мати Хочиквеєль
 Медіафайли у Вікісховищі

Життєпис

Син Ашаякатля та Хочиквеєль, доньки Куїтлауака I, володаря міста Істапалапана. Став правителем у 1502 (за іншими даними, у 1503 або в 1511), успадкувавши трон від свого дядька Ауітсотля, який був онуком Монтесуми I. Невдовзі після приходу до влади Монтесума наказав стратити всіх, хто служив його попереднику. Усі страчені були замінені наближеними до нього людьми.

Під час правління вів невдалу війну проти Тлашкали.

Монтесума II проводив реформи в системі управління державою.

За його наказом на території храму Віцилопочтлі було побудоване святилище, де були зібрані ідоли племінних богів підкорених племен.

З приходом іспанців у Теночтітлан Монтесума був захоплений у полон Ернаном Кортесом i, за твердженням Берналя де Кастільйо, виступив із закликом підкоритися іспанцям, за що був убитий індіанцями, які повстали в 1520.

Цікаві факти

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.