Море Східне

Море Східне (лат. Mare Orientale) - місячне море 19.4° пд. ш. 92.4° зх. д. / -19.4; -92.4 розташоване на західній околиці видимого з Землі півкулі Місяця.

Море Східне
Море Східне
19°24′ пд. ш. 92°48′ зх. д.
Розташування Місяць (супутник)
Площа 327 км [1] км²
Море Східне у Вікісховищі
Назви частин Місяця

Походження

Море Східне має діаметр вала близько 930 км і сформувалося в результаті удару великого астероїда на ранньому етапі формування Місяця. Селенографічні координати об'єкта - 19.4 ° ю. ш. 92.8 ° з. д. (G) (O).[2][3] Точний вік моря невідомий, однак передбачається, що воно утворилося трохи пізніше, ніж басейн моря Дощів, тобто не раніше ніж 3,85 млрд років тому. Навколишнє порода відноситься до позднеімбрійскому періоду, в той час як басейн моря складний породами раннеімбрійского періоду.

Рельєф

На відміну від басейнів інших місячних морів, Море Східне слабо заповнене застиглої базальтової лавою, що дозволяє нам спостерігати його морфологічну структуру. Центральна частина моря покрита тонким шаром базальтів: ймовірно менше 1 км в товщину, тобто менш потужним ніж у інших місячних морів на видимому півкулі. Зіткнення, що призвело до виникнення моря, викликало появу трьох концентричних ськладчатостей на місячній корі. Внутрішня гряда цього величезного ударного кратера сформована горами Рук, зовнішній ланцюг діаметром 930 км утворюють гори Кордильєри. Викинута в результаті зіткнення гірська порода має грубу булижніковую структуру, починається у зовнішніх схилів Кордильєр і тягнеться до 500 км в різні боки, формуючи лінійні променеві освіти, сходяться до центру моря.

На протилежній морю точці місячної поверхні розташовано Море Крайове.

Одним із заток Моря Східного є озеро Весни, що розглядається як одне з можливих місць для будівництва місячної бази.

Назва

Сучасна назва моря було запропоновано німецьким астрономом Юліусом Генріхом Францем в його книзі «Der Mond» (1906). Однак англійський астроном-любитель Патрік Мур у книзі «On the Moon» пізніше стверджував, що запропонував вказане назва в 1946 році. Протягом 1960-х років були отримані фотографічні зображення даного регіону, що дозволили припустити що Море Східне є кратером ударного походження.

У роки, коли море отримало свою назву, щодо Місяця в астрономії була прийнята інша система іменування сторін світу. Проте пізніше, в 1961 році Міжнародним Астрономічним Союзом було прийнято угоду про зміну сторін Схід-Захід місцями, таким чином Море Східне виявилося на західній околиці видимого півкулі Місяця.

Галерія

Примітки

  1. Nomenclature Search Results: Moon Mare/Maria. Gazetteer of Planetary Nomenclature. United States Geological Survey. Процитовано 20 серпня 2010.
  2. Kiefer, Walter S. Lunar Orbiter: Impact Basin Geology. Lunar and Planetary Institute. Процитовано 29 жовтня 2013.
  3. Benningfield, Damond (17 червня 2008). Mare Orientale. StarDate.org. McDonald Observatory. Процитовано 29 жовтня 2013.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.