Музей Торвальдсена
Музей Торвальдсена - музей одного художника, розташований у Копенгагені, Данія, і присвячений витворам мистецтва данського скульптора-неокласика Бертеля Торвальдсена (1770-1844), який жив і працював у Римі більшу частину свого життя (1796-1838). Музей розташований на невеликому острові Слотсгольмен у центрі Копенгагена поруч із палацом Крістіансборґ. Будівля спроектована Майклом Готтлібом Біндесбьоллем і побудована у 1838-48 після публічного збору коштів в 1837 році.
Будівля
Будівля зведена в дусі античної грецької архітектури і збудована навколо внутрішнього двору, де похований художник. Особливо примітним виглядає внутрішній дворик, розмальований в єгипетських мотивах: високорослі пальми, леви та крокодили серед екзотичних птахів та рослин.[1] Єгипетський вплив на екстер'єр більш виважений, величезні двері в важкому трапецієподібному стилі визначають наміри архітектора віддати належне одночасно грецькому, помпейському та єгипетському стилям. Особливо цікавим є використання кольорів для оздоблення будівлі як всередині, так і зовні. Кожне приміщення в музеї має унікальний декор стелі в гротескному стилі. Зовні будівлю оздоблює фриз, на якому Йорген Зонне зобразив повернення Торвальдсена на батьківщину з Риму в 1838 році.[2]
Колекції
Музей містить повну колекцію робіт художника з мармуру і гіпсу, в тому числі оригінальні гіпсові моделей, що використовувалися під час виготовлення бронзових і мармурових статуй і рельєфів, які зараз можна побачити в музеях, церквах і в інших місцях по всьому світу. У музеї також представлені картини, грецькі, римські й єгипетські предмети давнини, малюнки та гравюри, які Торвальдсен збирав протягом свого життя, а також безліч особистих речей, які він використовував у своїй роботі і повсякденному житті.
У масовій культурі
Музей Торвальдсена фігурує як місце дії в таких фільмах:[3]
- Alle gaar rundt og forelsker sig (1941)
- Vi kunne ha' det saa rart (1942)
- Naar man kun er ung (1943)
- Mød mig på Cassiopeia (1951)
- Dorte (1951)
- Ved Kongelunden (1953)
- Kvindelist og kærlighed (1960)
- Forelsket i København (1960)
- Stine og drengene (1969)
- Olsen-banden går i krig (1978)
- Snøvsen ta'r springet (1994)
Галерея
- Внутрішній вид Музею Торвальдсена, Копенгаген, Данія
- Галерея Музею Торвальдсена
- Три грації і купідон
- Коридор
- Історик мистецтв доктор Бернд Шаліке досліджує скульптуру Адоніса роботи Торвальдсена
- Пастух
- Купідон
- Портрет Торвальдсена, автор Флоріано П'єтрокола
- Амур і Психо
- Дівчина, що танцює
- Кімната
- Картина з особистої колекції Торвальдсена
- Картина з особистої колекції Торвальдсена
- Чаша з Музею Торвальдсена
Зовнішні посилання
Примітки
- Lang, Bente. Thorvaldsen's Museum: Architecture, Colours, Light. — University of Michigan Press : Danish Architectural Press, 2002.
- Sonnes frise. Thorvaldsens Museum. Архів оригіналу за 27 серпня 2009. Процитовано 24 червня 2009.
- Thorvaldsens Museum. danskefilm.dk (Danish). Процитовано 16 березня 2017.