Музеї Великої Феодосії

Історія музейної справи у Феодосії почалася з 1811 року. Музей старовини є першим музеєм міста і одним з найстаріших у Європі. Далеко за межами Криму і України відомі музеї Олександра Гріна, Максиміліана Волошина і Національна картинна галерея І. К. Айвазовського. Приватний музей грошей має в своєму розпорядженні експонати, аналогів яким немає ні в одній колекції нумізматики, а музей дельтапланеризму є єдиним музеєм такого роду у світі.

Розташовуються музеї в основному в центральній частині міста: на вул. Галерейній (починається від залізничного вокзалу) і на вул. Гріна (колишня Куйбишева), що перетинає вул. Галерейну.

У місті

Назва Місцезнаходження Короткий опис Зображення
Феодосійський музей старожитностей
(краєзнавчий музей)
проспект Айвазовського, 11Один з найстаріших в Європі музеїв, відкритий 13 травня 1811 року. Засновник феодосійський мер С. М. Броневський. В кінці 1940-х років музей отримав статус краєзнавчого. Володіє унікальною бібліотекою видань 18-19 століть з історії Криму.
Музей Олександра Грінавул. Галерейна, 10Музей розташований в будинку, де письменник жив в 1924—1929 роках. Розповідає про життя і творчість Олександра Гріна.
Музей дельтапланеризмувул. Куйбишева, 12Музей заснований В. Л. Щербаковим, відкритий 14 листопада 1970 року. Його експозиція розповідає про історію планеризму і авіації, окремий стенд присвячений «батькам» російського повітроплавання М. А. Арендту, О. Ф. Можайському, М. Є. Жуковському[1].
Феодосійський музей грошейвул. Куйбишева, 12Експозиція першого приватного музею грошей знайомить з монетною справою в Феодосії, з історією вітчизняного та світового грошообігу. Також тут представлені експонати пов'язані з карбуванням, друком та зберіганням грошей
Музей Марини і Анастасії Цвєтаєвихвул. В. Коробкова, 13Музей розміщується в меморіальній будівлі, де в 1913—1914 роках зупинялася А. І. Цвєтаєва. Тут бували М. Волошин, М. Цвєтаєва, С. Ефрон. З 1999 року зібрана фондова колекція матеріалів (друковані видання, предмети мистецтва, меморіальні речі, велика колекція іконографії, аудіо- і відеоматеріали, автографи та інше).
Картинна галерея Айвазовськоговул. Галерейна, 2Зібрання живопису та графіки І. К. Айвазовського, архівних документів та фотоматеріалів, меморіальних речей та предметів декоративно-вжиткового мистецтва — близько 11 000 експонатів. Робіт Айвазовського — 417, крім того представлені роботи його сучасників та учнів
Народний музей скульптора В. Г. Мухіноївул. Федько, 1Музейний комплекс «Дитяча мариністична галерея, музей скульптора В. Мухіної» був організований на місці будинку сім'ї Мухіних. У головний фасад музейного комплексу вдало вписана стіна будинку, що збереглася, де жила В. Г. Мухіна. У музеї відтворені меморіальна кімната Віри Гнатівни із справжніми меблями і фрагмент творчої майстерні скульптора.
Музей історії морського торговельного портувул. Горького, 24Створений у 1967 році
Коктебельський еколого-історико-культурний заповідник «Кімерія М. О. Волошина»вул. В. Коробкова, 13
Музей історії залізниці Джанкой—Феодосіявул. Горького, 1Створений у 1994 році
Музей бойової слави військової частини 4489вул. Федька, 38Створений у 1962 році
Музей історії СПТУ-14вул. Федька, 23Створений у 1979 році
Музей воїнів-інтернаціоналістіввул. Свердлова, 6Створений у 1990 році
Музей підводної археологіїпр-т Айвазовського, 47Створений у 2013 році

На території Великої Феодосії

Назва Місцезнаходження Короткий опис Зображення
Будинок-музей Максиміліана ВолошинаКоктебель, вул. НабережнаМузей відкритий 1 серпня 1984 року в колишньому будинку російського поета Максиміліана Волошина.
Музей «Природа Кара-Дагу»Курортне, територія біостанціїМузей з унікальною колекцією птахів, метеликів, небезпечних і рідкісних безхребетних і інших тварин Криму, морський акваріум з мешканцями Чорного моря, а також виставки: «Живий світ Кара-Дагу», «Живий мікросвіт» — представлені живі мікроорганізми, «Мікросвіт моря», «Лики і камені Карадагу. Світ мінералів стародавнього вулкана».
Музей історії ВО «Море»ПриморськийСтворений у 1976 році
Музей історії радгоспу-заводу «Феодосійський»Ближнє, вул. Шкільна, 1Створений у 1974 році

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.