Міжнародна Федерація Бойового Гопака
Міжнародна Федерація Бойового Гопака — організація, що слідкує та контролює розвиток Бойового Гопака у світі. Осередки федерації діють далеко за межами України: в Канаді, Англії, Іспанії, Італії, Португалії та Білорусі.
Міжнародна Федерація Бойового Гопака | |
---|---|
Штаб-квартира | вул. Стефаника, 8/10, м. Львів, Україна, 79000 |
Президент | Пилат Володимир Степанович |
Вебсайт | hopalo.org |
Історія
11 грудня 2001 року міністерством юстиції України зареєстровано Міжнароду Федерацію Бойового Гопака під реєстраційним номером 1724.
За МФБГ закріплено право контролю над розвитком Бойового Гопака, як в Україні, так і за її межами.
Президентом МФБГ було обрано Володимира Пилата. Професор, доктор фізико-математичних наук Ігор Огірко — науковий консультант з біомеханіки Міжнародної Федерації Бойового Гопака.
Основні напрямки розвитку бойового мистецтва
- Оздоровчий
- Фольклорно-мистецький
- Спортивний
- Бойовий
- Духовний
- Валіовиховання
Різновиди змагань
«Однотан», «Тан-Двобій», «Забава», «Борня», «Герць». «Однотан» — це соло-композиція в музичному супроводі з демонстрацією техніки Бойового Гопака. Вид змагань, коли людина використовуючи удари, відходи, сув'язі, уявляє, що б'ється з декількома супротивниками, і намагається здолати їх. У танцювальному варіанті однотану присутній музичний супровід і деякі елементи змінено заради більшої краси. Однотан оцінюється за майстерність у виконанні технічних елементів і різноспрямованость ударів. Однотан ефективно використовується у реальному бою «Тан-двобій» — попередньо вивчена показова програма з технічних елементів Бойового Гопака, яка виконується одночасно двома учасниками, що імітують двобій у музичному супроводі. «Забава» — різновид двобою з обмеженим дотиком. Головним завданням «Забави» є засвоєння технічних елементів Бойового Гопака та вміння входити в бій і виходити із бойової дистанції. «Борня» — різновид двобою з легким дотиком. В «Борні» дозволена серійна робота на середній та дальній дистанції. «Герць» — різновид двобою із повноцінним дотиком. У «Герці» передбачено кільканадцять видів дотику, які регламентуються правилами змагань згідно з сучасними міжнародними аналогами бойових систем — міжстильового та універсального бою.
Рівні майстерності
У Бойовому Гопаку відпрацьована навчально-виховна система, в якій утверджено сім рівнів майстерності і чотири напрямки розвитку. Перші три рівні майстерності учнівські: «Жовтяк», «Сокіл» i «Яструб» (які відповідають III, II та I спортивним розрядам єдиної кваліфікаційної системи України), проміжний — «Джура» (відповідає кандидату в майстри спорту єдиної кваліфікаційної системи України) та мистецькі — «Козак», «Характерник» i «Волхв» (які відповідають званням майстер спорту, майстер спорту міжнародного класу та заслужений майстер спорту). «Волхв» є найвищим ступенем.
Джерела
Література
- Володимир Пилат. «Бойовий Гопак». — Львів, 1994
- Євген Приступа, Володимир Пилат. «Традиції української національної фізичної культури». — Львів, 1991
Бойовий Гопак у тенет
- Міжнародна федерація бойового гопака
- Офіційний веб-вузол центральної школи Бойового Гопака
- Офіційний веб-вузол Рівненської школи Бойового Гопака
- Сайт школи Бойового Гопака «Шаблезуб»
- Офіційний сайт Бойового Гопака на Поділлі
- Офіційний сайт Одеського осередку Міжнародної Федерації Бойового Гопака
- Офіційний сайт Школи Бойового Гопака ім. І. Богуна
- Офіційний сайт Харківської Школи Бойового Гопака «Наша Воля»
- Що таке бойовий гопак