Міжнародна Федерація Бойового Гопака

Міжнародна Федерація Бойового Гопака — організація, що слідкує та контролює розвиток Бойового Гопака у світі. Осередки федерації діють далеко за межами України: в Канаді, Англії, Іспанії, Італії, Португалії та Білорусі.

Міжнародна Федерація Бойового Гопака
Штаб-квартира вул. Стефаника, 8/10, м. Львів, Україна, 79000
Президент Пилат Володимир Степанович
Вебсайт hopalo.org

Історія

11 грудня 2001 року міністерством юстиції України зареєстровано Міжнароду Федерацію Бойового Гопака під реєстраційним номером 1724.

За МФБГ закріплено право контролю над розвитком Бойового Гопака, як в Україні, так і за її межами.

Президентом МФБГ було обрано Володимира Пилата. Професор, доктор фізико-математичних наук Ігор Огірко — науковий консультант з біомеханіки Міжнародної Федерації Бойового Гопака.

Основні напрямки розвитку бойового мистецтва

  • Оздоровчий
  • Фольклорно-мистецький
  • Спортивний
  • Бойовий
  • Духовний
  • Валіовиховання

Різновиди змагань

«Однотан», «Тан-Двобій», «Забава», «Борня», «Герць». «Однотан» — це соло-композиція в музичному супроводі з демонстрацією техніки Бойового Гопака. Вид змагань, коли людина використовуючи удари, відходи, сув'язі, уявляє, що б'ється з декількома супротивниками, і намагається здолати їх. У танцювальному варіанті однотану присутній музичний супровід і деякі елементи змінено заради більшої краси. Однотан оцінюється за майстерність у виконанні технічних елементів і різноспрямованость ударів. Однотан ефективно використовується у реальному бою «Тан-двобій» — попередньо вивчена показова програма з технічних елементів Бойового Гопака, яка виконується одночасно двома учасниками, що імітують двобій у музичному супроводі. «Забава» — різновид двобою з обмеженим дотиком. Головним завданням «Забави» є засвоєння технічних елементів Бойового Гопака та вміння входити в бій і виходити із бойової дистанції. «Борня» — різновид двобою з легким дотиком. В «Борні» дозволена серійна робота на середній та дальній дистанції. «Герць» — різновид двобою із повноцінним дотиком. У «Герці» передбачено кільканадцять видів дотику, які регламентуються правилами змагань згідно з сучасними міжнародними аналогами бойових систем — міжстильового та універсального бою.

Рівні майстерності

У Бойовому Гопаку відпрацьована навчально-виховна система, в якій утверджено сім рівнів майстерності і чотири напрямки розвитку. Перші три рівні майстерності учнівські: «Жовтяк», «Сокіл» i «Яструб» (які відповідають III, II та I спортивним розрядам єдиної кваліфікаційної системи України), проміжний «Джура» (відповідає кандидату в майстри спорту єдиної кваліфікаційної системи України) та мистецькі «Козак», «Характерник» i «Волхв» (які відповідають званням майстер спорту, майстер спорту міжнародного класу та заслужений майстер спорту). «Волхв» є найвищим ступенем.

Джерела

Література

  • Володимир Пилат. «Бойовий Гопак». — Львів, 1994
  • Євген Приступа, Володимир Пилат. «Традиції української національної фізичної культури». — Львів, 1991

Бойовий Гопак у тенет

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.