Міжнародна допоміжна мова

Міжнародна допоміжна мова мова, поряд із рідною мовою, призначена для спілкування між людьми з різних країн, які не мають спільної рідної мови. Допоміжною мовою в першу чергу є іноземна мова. Ця мова часто належить тим країнам чи регіонам, які внаслідок історичних подій виграли війну, або домінуючим силам у колоніях та регіонах. Це мова-посередник, яка використовується народами багатонаціональної держави для взаємного спілкування: наприклад, російська мова як засіб спілкування в СРСР. Відрізняється від міжнародної мови тим, що її використовують принаймні у межах однієї держави.

В основному у світі статусом світової міжнародної користується мова англійська — і також найпоширеніші мови Землі: іспанська, французька та частково німецька.

В окремих регіонах Землі роль мови міжнародного спілкування на регіональному рівні відіграють французька, арабська й іспанська. У Центральній Африці таку ж функцію прийняли мови хауса та суахілі.

Мова набуває статусу мови міжнародного спілкування, як правило, завдяки історичним передумовам.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.