Міжнародний аеропорт імені Принцеси Юліани

Міжнародний аеропорт імені Принцеси Юліани — один з найбільших транспортних вузлів Карибського регіону. Входить в десятку найнебезпечніших аеропортів світу. Розташований на острові Сен-Мартен. Аеропорт названий на честь Юліани (королеви Нідерландів), яка побувала тут в якості кронпринцеси в 1944 році, через рік після відкриття аеропорту. Під час Другої світової війни на острові було побудовано льотне поле, яке тепер є міжнародним аеропортом принцеси Юліани.

Міжнародний аеропорт імені Принцеси Юліани
ІАТА: SXM   ICAO: TNCM
Загальні дані
18°02′27″ пн. ш. 063°06′34″ зх. д.
Тип public
Власник Princess Juliana Int'l Airport Holding Company N.V.
Обслуговує
Розташування
Sint Maarten (Saint-Martin)
Висота над р. м.  м / 14 фт
Вебсайт sxmairport.com
Злітно-посадкові смуги
Напрямок Довжина Тип поверхні (PCN)
м фт
10/28 2,141 асфальт/бетон
[1]
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 3513358
Structurae 10058549
Помилка Lua у Модуль:Location_map/multi у рядку 13: Модуль:Location map: Ні "Модуль:Location map/data/Королівство Нідерландів" ні "Шаблон:Карта розташування Королівство Нідерландів" не існують (див. документацію Модуль:Location map та Шаблон:Карта розташування).
 Міжнародний аеропорт імені Принцеси Юліани у Вікісховищі

У 2017 році аеропорт був серйозно пошкоджений ураганом Ірма. Зліт / посадка середньої або високої складності для льотчика, в залежності від погодних умов. Торець злітно-посадкової смуги аеропорту розташований прямо на морському березі, впритул до пляжу Махо, так що повітряні судна при заході на посадку пролітають на висоті 10-20 метрів над головами туристів, що відпочивають на пляжі за торцем ЗПС. Місце відоме як «Рай для споттера».

смуга: Курс 10/28;Довжина 2300 м — це ледь достатньо для великих лайнерів;Ширина 45 м;Пропускна здатність 36-40 пробігів на годину.

Аеропорт

Аеропорт Сінт Мартена входить до десятки найнебезпечніших у світі. Це пов'язане з тим, що один кінець злітної смуги розпочинається мало не з пляжа Махіто, а з іншого кінця — впирається в гору.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.