Мікроцикас красивокронний

Мікроцикас красивокронний[1] (лат. Microcycas calocoma) монотиповий вид голонасінних рослин класу саговникоподібні (Cycadopsida).

Мікроцикас красивокронний
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Триба: Zamieae
Підтриба: Microcycadinae
D.W.Stev.
Рід: Microcycas
A.DC.
Вид:
Мікроцикас красивокронний (M. calocoma)
Біноміальна назва
Microcycas calocoma
(Miquel) A. DC.

Етимологія: назва роду буквально означає невеликий саговник, що неправильно, адже вид належить до іншої родини рослин. Видовий епітет означає «красива крона з листя».

Опис

Стовбури деревовиді, до 10 м, висотою, 60 см діаметром біля основи. Пилкових шишок 1, циліндрична, короткочерешчата, жовтувато-коричнева, завдовжки 25-30 см і 5-8 см у діаметрі. Насіннєві шишки широко циліндричні, короткочерешчаті, жовтувато-коричневі, довжиною 50-90 см і 13-16 см у діаметрі. Насіння яйцеподібне, 3,5-4 см, 2-2,5 см у діаметрі, саркотеста від рожевого до червоного кольору. 2n = 16.

Поширення, екологія

Ендемік гірських районах провінції Пінар-дель-Ріо в далекій західній Кубі. Популяції розкидані як на низинних так гірських ділянках, причому останні у дуже пересіченій місцевості. Рослини ростуть у трьох типах ґрунтів, юрський лужний вапняк, більш-менш піщані кислі ґрунти, і кременисті глини з рН між 5,4 і 6,9. Середовище проживання змінюються від луків до, найчастіше, соснових або напівлистяних лісів та умови варіюються від повного сонця до глибокої тіні.

Загрози та охорона

Рослини страждають від руйнування середовища проживання, помірного в порівнянні з надмірним збором рослин з дикої природи. Репродуктивна недостатність (вимирання запильників) є проблемою, хоча це все ще потребує перевірки. Рослини під охороною в національному парку англ. Vinales Nationl Park. Національний ботанічний сад Куби має 156 живих екземплярів у своїй колекції.

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.