Мінусінська улоговина

Міну́сінська улого́вина, Хакасько-Мінусінська улоговина,(рос. Минусинская котловина) — південна частина великої міжгірської Мінусінської западини на півдні Красноярського краю. Обмежена на півдні Західним Саяном, на заході Абаканським хребтом, на півночі — відрогами Кузнецького Алатау і на сході — відрогами Східного Саяну.

Мінусінська улоговина
Назва на честь (епонім):
  • Мінусінськ

  • 54°00′ пн. ш. 91°30′ сх. д.
    Країна  Росія
    Тип басейн (геоморфологія)d і депресія
    Ідентифікатори і посилання
    Мінусінська улоговина
    Мінусінська улоговина (Росія)

    Рельєф переважно увалисто-рівнинний, розчленований долинами.

    Висота від 200—300 до 700 м. Рівнини і окремі низкогорні масиви складені сланцями, пісковиками, конгломератами, мергелями, вапняками, а також туфами, порфірітами і сієнітами палеозойського віку, які на більш знижених ділянках перекриті суглінками, лесами і супісками.

    Клімат різко континентальний, місцями посушливий. Середня температура січня від — 16 до — 20,5 °C, червня від 18,2 до 19,6 °C. Взимку бувають морози до — 52 °C, а влітку температура іноді піднімається до 45 °C. Тривалість вегетаційного періоду близько 150—160 діб. У центральній частині улоговини випадає 240—270 мм на периферії — до 450—500 мм опадів (майже 2/3 їх припадає на літо).

    Річки

    Озера

    • Тагарське озеро
    • Солоне озеро

    Степи

    Міста

    Див. також

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.