Містечко (фільм)

«Містечко» індійський драматичний фільм 1991 року. Автор сценарію і режисер ― Кумар Шагані. Сюжет фільму заснований на повісті «В яру» російського письменника Антона Павловича Чехова. Фільм вважається важливою роботою руху індійського паралельного кіно і став одним з останніх на цьому напрямку, після якого на початку 1990-х років рух вичерпав себе.

Містечко
Kasba
Жанр драматичний фільм
Режисер Кумар Шаганіd
Сценарист Кумар Шаганіd
У головних
ролях
Manohar Singhd, Shatrughan Sinhad, Mita Vashishtd і Кумар Шаганіd
Оператор К. К. Махаджанd
Композитор Ванрадж Бгатіяd
Дистриб'ютор National Film Development Corporation of Indiad
Мова гінді
Країна  Індія
Рік 1991
IMDb ID 0102191

Сюжет

Сюжет зосереджується навколо дрібного міського підприємця на ім'я Манірам, який отримує великий прибуток, обманюючи людей і продаючи їм несвіжу їжу. Його справи веде невістка Тежу, яка одружена з розумово відсталим молодшим сином Манірама. Старший син Манірама повертається в місто, щоб зіграти весілля, але всі його справи починають йти шкереберть. Він тікає від дружини після шлюбної ночі, і закінчує тим, що його заарештовує поліція в Делі. Поліція проводить розслідування щодо бізнесу, а Тежу починає божеволіти від своєї жадібності[1].

Нагороди та критика

Фільм «Містечко» став третім фільмом Кумара Шагані, відзначеним кінопремією Filmfare Awards у номінації «Кращий фільм на думку критиків»[2].

«Містечко» отримав характеристику повільного і мелодраматичного фільму, нехарактерного для стилю Шагані. Фільм отримав визнання більшості критиків. Кіноблог Ellipsis дав позитивну рецензію на фільм, зазначивши, що «одним з найбільш приголомшливих естетичних елементів фільму є позиціювання кінокамери, яка рухається паралельно психологічному та емоційному настрою героїв, а вікна і дверні прорізи з'являються багаторазово протягом дій персонажів таким чином, що зовнішні пейзажі зливаються воєдино з інтер'єром, створюючи відчуття соціальної інерції і навіть сільського декадансу. Режисер Шагані акцентує на обрядах і традиціях, пов'язаних з історією родини, що нагадує філософський підхід, характерний для антропологів»[3].

Примітки

  1. Kasba MUBI Page. MUBI.
  2. Previous Awards: Critics Award for Best Film (англ.). The Times of India.
  3. Kasba Review. ELLIPSIS. Архів оригіналу за 18 жовтня 2017. Процитовано 2 листопада 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.