Міст у Терабітію (фільм)

Міст у Терабітію (англ. Bridge to Terabithia) американський драматичний фільм із елементами фентезі 2007 року режисера Габора Чупо. Екранізація однойменного роману американської письменниці Кетрін Патерсон. Роман було адаптовано для екранізації Девідом Патерсоном і Джеффом Стоквелом. В Україні прем'єра фільму відбулася 1 березня 2007 року.[2] У США фільм вперше було показано 16 лютого 2006 року.[3]

Міст у Терабітію
Bridge to Terabithia
Жанр драма
фентезі
Режисер Габор Чупо
Продюсер Девід Патерсон
Лорен Левайн
Гел Ліберман
Сценарист Кетрін Патерсон
Девід Патерсон
Джефф Стоквелл
На основі Міст в Терабітію[1]
У головних
ролях
Джошуа Гатчерсон
АннаСофія Робб
Роберт Патрік
Бейлі Медісон
Оператор Майкл Чепмен
Композитор Аарон Зігман
Кінокомпанія Walden Mediad, Walt Disney Pictures, Hal Lieberman Companyd і Lauren Levined
Дистриб'ютор Walt Disney Pictures
Тривалість 96 хв.,
Мова Англійська
Країна  США
Рік 2007
Кошторис 20 млн. $
IMDb ID 0398808
movies.disney.com/bridge-to-terabithia

Сюжет

Десятирічний хлопець Джессі Аронз мешкає в багатодітній родині. Грошей їм помітно не вистачає, тому хлопець вимушений доношувати взуття за старшими сестрами. У школі діти насміхаються над Джессі, а особливо восьмикласниця Джаніс. Хлопець знаходить розраду в малюванні і хоче перемогти на шкільному забігу. Удача вже майже посміхається хлопцеві, але раптом його обганяє новенька учениця класу Леслі Берк.

Виявляється, що Леслі із батьками-письменниками мешкає поруч із Аронзами. Підлітки починають дружити і проводять багато часу разом. Якось діти заходять у ліс, де знаходять стару мотузку, за допомогою якої вони дістаються іншого берега річки. Там відшукують покинуту халупу на дереві.

Тут вони починають фантазувати про своє вигадане королівство. Дівчина називає його Терабітією. Діти вигадують мешканців Терабітії, які воювали із злими силами — на них, в уяві дітей, перетворювалися дерева, білки, птахи й метелики.

Джессі мріє про собаку, проте йому не дозволяють його завести. Тому він дарує подружці песика, який мав би полювати на велетнів — хазяйка називає його принцом Терієном (ПіТі).

Одного разу Джессі допомагає Леслі фарбувати стіну в їх будинку, і так знайомиться з її батьками.

У школі Джаніс дражнить інших дітей і навіть вимагає платні за вхід у туалет. Одного разу вона відбирає цукерки в молодшої сестри Джессі — Мей Белл, із якою хлопець разом їздив до школи автобусом. Брат відмовляється битися з нею, оскільки боїться виключення зі школи, та згодом Джессі й Леслі написали нахабі листа від хлопця-семикласника, в якому містилося зізнання в коханні. Коли Джаніс дізнається, що це був обман, інші діти кепкують із неї. Та потім дітям стало шкода Джаніс, котра розповіла Леслі, що її батька позбавляють батьківських прав. Вони порозумілися й Джаніс перестала насміхатися з Джессі й Леслі.

Мей Белл усюди слідувала за старшим братом, проте він не пускав її на інший берег річки, у їх вигадану країну Терабітію.

Одного ранку вчителька музики місис Едмундс запропонувала учневі відвідати художній музей у їхньому місті. Джессі запитав у матері, проте вона не розчула хлопця крізь сон. Джессі вирушив у музей. Проїжджаючи повз сусідній будинок Леслі, він вирішив усе ж таки не брати із собою подружку.

Джессі з вчителькою чудово провели час. Хлопцеві було надзвичайно цікаво в музеї, адже він сам займався малюванням. Та повернувшись додому, він дізнався приголомшливу новину — Леслі хотіла самостійно навідатися Терабітії, проте мотузка обірвалася й вона померла через те, що вдарилася головою об камінь.

Батьки дівчини й її найкращий друг надзвичайно важко переживали втрату. Містер і місіс Берк вирішили залишити місто. Спочатку Джессі хотів зруйнувати все, що нагадувало йому про Терабітію — він вважав себе винним в загибелі подружки. Та потім він збудував через річку міст, запросив туди свою сестру Мей Белл і проголосив її принцесою Терабітії, а себе — її королем.

Створення фільму

Велику роль у створенні фільму зіграла продюсерка Лорен Левайн, яка мріяла зняти кіно для дітей від 10 до 12 років. Саме вона запропонувала використати для цієї мети сюжет популярного роману Кетрін Патерсон, що був нагороджений премією Ньюбері. Разом з сином автора Девідом Патерсоном вони створили спільне підприємство і запропонували ідею компанії «Волден Медіа», яка працювала над «Хроніками Нарнії». Патерсон написав перший варіант сценарію і працював над наступними версіями разом з Джеффом Стоквеллом та Кевіном Вейдом.

Картина є режисерським дебютом майстра анімаційного кіно Габора Чупо. Світ Терабітії з його фантастичними істотами, палацами і лісами відтворили майстри спецефектів під керівництвом Метта Айткена з новозеландської компанії Weta Digital, відзначеної Кіноакадемією за роботу над «Володарем перснів».

В ролях

Актор Роль
Джошуа Гатчерсон Джессі Аронз Джессі Аронз
АннаСофія Робб Леслі Берк Леслі Берк
Бейлі Медісон Мей Белл Аронз Мей Белл Аронз
Лорен Клінтон Дженіс Евері Дженіс Евері
Камерон Уейкфілд Скотт Хоггер Скотт Хоггер
Елліот Лоулесс Гері Фулчер Гері Фулчер
Ізабель Кірхер Карла Карла
Карлі Оуен Медісон Медісон
Роберт Патрік Джек Аронз Джек Аронз
Кейт Батлер Ненсі Ааронз Ненсі Ааронз
Латам Гейнс Білл Берк Білл Берк
Джуді МакІнтош Джуді Берк Джуді Берк
Зоуї Дешанел пані Едмундс пані Едмундс
Патрісія Олдерслі бабуся Берк (на похороні Леслі) бабуся Берк (на похороні Леслі)
Джен Вулф пані Майерс пані Майерс
Джеймс Гейлін головний Тернер головний Тернер
Ян Харкорт Кенні (водій автобуса) Кенні (водій автобуса)
Девон Вуд Бренда Аронз Бренда Аронз
Емма Фентон Еллі Аронз Еллі Аронз
Грейс Бранніган Джойс Аронз Джойс Аронз

Кінокритика

На сайті Rotten Tomatoes кінострічка отримала оцінку в 85 % (118 схвальних відгуків в 21 несхвальний).[4]

Касові збори

У США фільм отримав $82,272,442, за кордоном — $55,314,621 (загальна сума касових зборів — $137,587,063). [5]

Під час показу в Україні, що розпочався 1 березня 2007 року[6], протягом перших вихідних фільм зібрав $63,287 і посів 3 місце в кінопрокаті того тижня. Фільм опустився на сьому сходинку українського кінопрокату наступного тижня і зібрав за ті вихідні ще $33,013.[7] Загалом фільм в кінопрокаті України пробув 2 тижні і зібрав $119,021, посівши 96 місце серед найбільш касових фільмів 2007 року.[8]

Примітки

  1. Шведська база даних фільмів
  2. http://kino-teatr.ua/uk/main/film/film_id/3701.phtml «Міст у Терабітію» на «Кіно-Театр»
  3. http://www.imdb.com/title/tt0398808/ Фільм на Internet Movie Database
  4. http://www.rottentomatoes.com/m/bridge_to_terabithia/ «Міст у Терабітію» на Rotten Tomatoes
  5. http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=bridgetoterabithia.htm «Міст у Терабітію» на Box Office Mojo
  6. Мiст у Терабiтiю: Release Info. imdb.com. Процитовано 29 листопада 2017. (англ.)
  7. Bridge to Terabithia: Foreign Grosses. boxofficemojo.com. Процитовано 29 листопада 2017. (англ.)
  8. 2007 Ukraine Yearly Box Office. boxofficemojo.com. Процитовано 29 листопада 2017. (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.