Міська щільність

Міська щільність(англ. Urban Density) - це термін, який використовується в урбаністиці та містобудуванні і позначає кількість людей, які населяють урбанізовану територію. Його слід відрізняти від густоти населення. Щільність міст вважається важливим показником для розуміння функціонування міст. Дослідження, пов'язані з щільністю міст, відбуваються в різних галузях, включаючи економіку, здоров'я, інновації, психологію та географію, а також сталість.

Сталість

Вважається, що міста з більш високою щільністю є більш стійкими і сталими, ніж міста з низькою щільністю. Розроблено теорію міського планування, зокрема в Північній Америці, Великій Британії, Австралії та Нової Зеландії, яка полягає у підвищенні густини міст, таких як "Новий урбанізм", "Транзитно-орієнтований розвиток" та "Розумне зростання".

Однак зв'язок між щільністю міст та аспектами сталості залишається спірною теорією планування. Ян Гел, провідний міський дизайнер та експерт із сталого урбанізму, стверджує, що міста з низькою щільністю, розсіяні міста є нестабільними, оскільки вони залежать від автомобілів. Меншість, наприклад, Ренді О'Тоул із Інституту Лібертаріанського Катона, стверджує, що підвищення щільності призводить до здорожчання нерухомості, більших заторів в дорозі та більш локалізованого забруднення повітря. Інші стверджують, що затори в дорожньому русі є результатом не щільності населення, а паркувальною інфраструктурною спроможністю[1]. На більш широкому рівні є дані, що свідчать про сильну негативну кореляцію між загальним споживанням енергії міста та його загальною щільністю міст, тобто чим менша щільність, тим більше споживається енергії [3].

Вимірювання

Щільність міст - це дуже специфічне вимірювання населення урбанізованої території, за винятком не урбанізованих ділянок(регіональні відкриті простори, сільське господарство та водні об'єкти). Існує безліч інших способів вимірювання щільності міських територій:

Індекс площі підлоги - загальна площа будівлі, поділена на площу земельної ділянки на якій збудована ця будівля

Щільність житла - кількість житлових одиниць у будь-якій конкретній площі

Щільність населення - кількість людей в будь-якому конкретному районі

Щільність праці - кількість робочих місць у кожній конкретній області

Валова щільність - будь-який показник щільності для певної площі землі, який включає і непряме використання(зазвичай дороги та інша транспортна інфраструктура)

Чиста щільність - показник щільності для даної площі землі, що виключає землю, яка не пов'язана безпосередньо з об'єктом.

Зважена щільність - показник щільності, в якій живе середній громадянин. Він визначається шляхом обчислення стандартної щільності кожного переписного тракту, присвоюючи кожному вагу, рівну його частці у загальній кількості населення, а потім додаючи сегменти.

Див. також

Транспортне планування

Вертикалізація

Розумне зростання

Примітки

  1. Density Equal Car Traffic. Архів оригіналу за 25 березня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.