М'якоть

М'якоть або плоть — термін для деяких м'яких тканин організму. Різні багатоклітинні організми мають м'які тканини, які можна назвати «плоттю». У ссавців, включаючи людей, «плоть» охоплює м'язові тканини та жир, але не, наприклад, мозкову тканину. У кулінарному контексті плоть тварин (а іноді і рослин) називається м'ясом.

Зокрема, у групах тварин, таких як хребетні, молюски та членистоногі, плоть відрізняється від структур тіла, таких як кістки, черепашки та екзоскелети, відповідно.[1] У рослин м'якоть — це м'яка тканина, яка містить такі структури, як їстівні плоди, на відміну від жорстких структур, таких як не м'ясисті плоди та деревина. У грибів «м'якоть» означає м'якуш, м'яку внутрішню частину гриба або плодового тіло.[2]

Більш обмежене використання можна знайти в деяких контекстах, таких як візуальне мистецтво, де «плоть» може стосуватися лише видимої шкіри людини, на відміну від частин тіла, покритих одягом та волоссям. «Плоть» як дескриптор кольору зазвичай відноситься до рожево-блідого кольору шкіри європеоїдної раси.

Галерея

Примітки

  1. Flesh. dictionary.reference.com. Процитовано 14 лютого 2013. (англ.)
  2. Едмунд Керролл Єгер (1959). A source-book of biological names and terms. Спрінгфілд, Іллінойс, США: Thomas. ISBN 978-0-398-06179-1. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.