Народний ансамбль пісні і танцю «Трускавчанка»

«Трускавчанка» — народний ансамбль пісні й танцю у Трускавці, який діє при міському Палаці Культури імені Т. Г. Шевченка. Лавреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів.

Народний ансамбль пісні і танцю «Трускавчанка»
Основна інформація
Жанр українська народна музика, пісні й танці
Роки 1968 — донині
Країна  Україна
Місто Трускавець
Мова українська

Історія

Народний ансамбль «Трускавчанка» створений у 1968 році з метою збереження та розвитку української народної музики та пісні[1]. Від 1979 року ансамбль діє при міському Палаці Культури імені Т. Г. Шевченка. Першим художнім керівником ансамблю був Заслужений діяч мистецтв УРСР Юліан Корчинський[2][3], хормейстер — Зеновій Хомишинець, який згодом став керівником ансамблю[4]. Біля витоків ансамблю стояли хормейстер — Остап Сальва (згодом очолив народний хор «Лемківська студенка»[5]), керівник оркестру — Петро Стародуб, балетмейстер — Едуард Щербанюк (згодом був балетмейстером Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина»)[6]. Творчий склад ансамблю сягав біля 50 учасників.

Музика та пісні ансамблю «Трускавчанка» звучать в ефірах Національного телебачення України, а також на каналах Львівського телебачення, він єлавреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів. Ансамбль бере активну участь в урядових концертах, загальнодержавних культурно-мистецьких заходах, а також представляє Україну на важливих міжнародних мистецьких заходах. Ансамбль неодноразово брав участь у фестивалі «Віночок дружби» у Бобруйську[7].

В концертних програмах використовується велике розмаїття музичних народних інструментів: скрипка, баян, флейта, кларнет, сопілка, контрабас, бубон тощо.

Нині колектив складається з музичної, вокальної та балетної груп.

Платівки

  • «Трускавецький сувенір», Видавець: «Мелодія», 1980[8]

Примітки

  1. Шафета В. Баян та акордеон у складі естрадних і фольклорно-орієнтованих професійних та самодіяльних колективів. Архівовано 29 березня 2017 у Wayback Machine. Музичний дискурс українського виконавського мистецтва ХХ – поч. ХХІ ст
  2. Петро Гушоватий. Юліан Корчинський – фольклорист і композитор / П. Гушоватий // Юліан Корчинський: життя і творчість : нариси, спогади, дослідження / упоряд. Л. Радевич-Винницька. – Дрогобич, 2003. – С. 28–31.
  3. Петро Гушоватий, Ірина Кузик. Юліан Корчинський–педагог, композитор, громадський діяч (90-річчю від дня народження присвячується). Часопис «Молодь і ринок». 2011
  4. Добро моє від серця «Франкова криниця Підгір'я»
  5. «Лемківщина» запрошує на кермеш
  6. Прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина»
  7. На «Венок дружбы» Бобруйск ждет не менее 5 тысяч зрителей(рос.)
  8. Ансамбль пісні і танцю «Трускавчанка» - «Трускавецький сувенір» (1980)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.