Народний ансамбль танцю «Барвінок» (Вінниця)

Народний ансамбль танцю «Барвінок» — ансамбль українського народного танцю у м. Вінниця.

Народний ансамбль танцю «Барвінок»
Основна інформація
Роки від 1984
Країна  Україна
Місто Вінниця
www.barvinok-dance.com.ua

Історія

Створений у 1984 році, за роки свого існування ансамбль танцю «Барвінок» став переможцем багатьох Всесоюзних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів. Засновником та незмінним керівником ансамблю є Народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України, Відмінник народної освіти України Петро Бойко.

Вихованці «Барвінка» побували на гастролях у більш ніж 20 країнах світу: Росії, Білорусі, Молдові, Польщі, Чехії, Сербії, Чорногорії, Угорщині, Австрії, Словаччині, Греції, Туреччині, Франції, Італії, Німеччині, Іспанії Англії, Китаї, Японії та ін. Колектив неодноразово знімався на центральному, українському, польському, сербському, японському телебаченні та CNN.

Народний ансамбль танцю «Барвінок» був одним із перших дитячих колективів в Україні, який вже за перший рік свого існування створив повноцінну українську програму і з цією програмою об’їздив весь світ. Основу репертуару ансамблю складають українські народні танці. Абсолютна більшість танцювальних номерів поставлена Народним артистом України Петром Бойком. Головною відмінною рисою репертуару ансамблю є те, що більшість танців мають свою сюжетну лінію, тобто в кожному з них закладено невелику розповідь, зміст якої передається засобами хореографії.

У 1987 році, всього на третьому році свого існування, «Барвінку» присвоїли почесне звання «Зразковий художній колектив». Цього ж року «Барвінок» запросили на зйомки на центральне телебачення до Москви, привітати весь Радянський Союз з Першотравнем в той час було надзвичайно почесною місією. Того ж року в Радянському Союзі готувалися відзначати 70-ти річчя Жовтневої революції і «Барвінко» взяти участь у святковому концерті, присвяченому цій події.

У листопаді 1987 року на сцені Палацу мистецтв «Україна» ансамбль «Барвінок» демонструє хореографічний плакат «Сонцю не згаснути» під час репетиції до урядового концерту. Ансамбль «Барвінок» був першим колективом, який відобразив на сцені засобами хореографії сумно відому на весь світ Чорнобильську трагедію. Ніхто до тих пір так відкрито не наважувався розповісти про цю страшну трагедію, про яку більшість людей боялись навіть думати. Це була заборонена тема. Репетиція наробила справжнього фурору. На всіх подальших репетиціях в концертній залі збиралася велика кількість людей, які спеціально приходили на репетицію, щоб подивитися цей номер. Під час однієї з репетицій прямо в залі до молодого постановника Петра Бойка підійшов відомий український диригент, особистість світового масштабу, лауреат багатьох міжнародних премій, Народний артист СРСР Стефан Турчак і особисто висловив йому своє захоплення з приводу цього вельми скандального танцю: «Молодий чоловіче, я Вас вітаю! За своє життя, за багато років своєї роботи я брав участь у багатьох концертах на самому високому рівні, але я вперше бачу на сцені таку серйозну та професійну хореографію у виконанні дітей. Ви на правильному шляху! Так тримати! Вітаю Вас і бажаю успіхів та майбутніх перемог!»

На превеликий жаль після здачі концертної програми комісії ЦК, номер «Сонцю не згаснути» заборонили танцювати на концерті і ансамбль виконував інший танець. Але не дивлячись на таке рішення тодішніх керівників України, це була справжня «бомба», це була визначна подія в культурному житті України, роботу високо оцінили в мистецьких колах нашої держави, називаючи її першим глибоко професійним твором у виконанні дитячого колективу.

30 грудня 1987 року відбулася прем’єра єдиного в Україні одноактного дитячого балету «Пригоди Барвінка», поставленого по мотивам казок Богдана Чалого. До сих пір жодному з українських дитячих колективів не вдалося створити щось схоже. Ансамбль танцю «Барвінок» був і залишається до сих пір єдиним дитячим танцювальним колективом, в якому створено таке велике та цікаве танцювальне полотно. Протягом однієї години засобами української хореографії юні танцюристи розповідають про казкові пригоди хлопчика Барвінка. Автор книги «Сто пригод Барвінка» Богдан Чалий, неодноразово відвідавши концерти «Барвінка», кожен раз не приховував свого захоплення від побаченого, дивуючись майстерністю та таланту молодого постановника Петра Бойка та його «барвінчат», завдяки яким книжкові персонажі оживають на сцені і дарують справжню казку маленьким і дорослим глядачам.

У мистецьких колах ця феєрична подія набула небувалого розголосу. Про Петра Бойка та його «Барвінок» заговорили на самому високому рівні, називаючи виставу «Пригоди Барвінка» шедевром не тільки дитячої хореографії, але й справжнім діамантом української культури.

Вражає і неперевершене музичне оформлення балету. Створене талановитим композитором Віктором Александровим у співпраці з Петром Бойком, воно надає виставі колориту та неперевершеності. Вдалий музичний супровід зроблений В.Ф.Александровим на високому рівні звучить у виконанні симфонічного оркестру кінематографії СРСР. Використання українських народних, козацьких пісень дає можливість ще раз привернути увагу дітей до славної історії свого народу, його творчості.

Художній керівник ансамблю ім. В.С. Локтєва Олексій Ільїн, побачивши концертну програму ансамблю «Барвінок», так писав в своєму інтерв’ю газеті «Радянська освіта від 06.12.1988р. «…Те, що я побачив вразило мене до самісіньких коренів моєї душі. Незабутнє враження, яке відбувалося на сцені протягом майже трьох годин, настільки глибоко запало мені в серце, що не відпускало мене ще кілька місяців потому. Цікавий і неповторний досвід роботи молодого талановитого хореографа Петра Бойка є абсолютно новим та унікальним в дитячій хореографії. У своїй роботі він відштовхується не від честолюбства, часто хворобливого, яким відзначаються багато керівників дитячих ансамблів, а від прагнень і можливостей дітей. А це єдиний правильний підхід. У вінницькому «Барвінку» проводяться плідні пошуки, в основі яких лежить природа дитини, а не копіювання репертуару дорослих танцювальних колективів. Найхарактернішою рисою репертуару ансамблю, і це вигідно відрізняє його від інших, є прагнення до сюжетних, я б навіть сказав сюжетно-психологічних танців, що розкривають психологію образу, одночасно викликаючи живі почуття юного виконавця. Вперше на теренах Радянського Союзу я побачив дитячий колектив такого високого рівня, який має в своєму арсеналі неперевершену, повноцінну програму, яка будується виключно на дитячому репертуарі...»

З цього часу ансамбль став бажаним гостем по всьому Радянському Союзу від Львова до Владивостока і здобуває міжнародний авторитет.

Починаючи з 1986 року «Барвінок» частий гість на Харцерському фестивалі «Золота ялинка» в м. Кельце (Польща) та багаторазовий володар гран-прі цього відомого конкурсу. Відомий польський режисер Аркадіуш Шостак, давній добрий друг «Барвінка» неодноразово зазначав: «Україна по праву може пишатися таким самобутнім, яскравим та неперевершеним колективом, яким є «Барвінок». Висока виконавська майстерність, професіоналізм, неймовірна самовіддача, шалений азарт та артистизм змушує на якусь мить завмирати серця глядачів по всьому світі для того, щоб вже в наступний момент вскочити на ноги і вибухнути фонтаном непідробних емоцій, щастя та радості від побаченого неповторного видовища. Як режисер багатьох концертів можу відверто сказати, що такий колектив прикрасить будь-який концерт в любій точці земної кулі. Я щасливий від того, що доля подарувала мені зустріч з таким мистецьким дивом. Я переконаний, якщо в моєму концерті бере участь «Барвінок» успіх буде шалений…»

Не було жодного концерту на польському фестивалі коли б після виступу ансамблю 10-ти тисячний зал не вітав «Барвінок» стоячи шаленими оплесками.

У 1988 році ансамбль «Барвінок» перебуваючи в Міжнародному піонерському таборі «Океан» у м. Владивосток, дає безліч концертів, серед яких кілька доброчинних, кошти від яких було перераховано в Приморський дитячий фонд. Бере участь у святкуванні 50-ти річчя Хасанських подій у м. Слов’янка.

«Ансамбль «Барвінок» скрізь приймали з радістю. Виступи «Барвінка», веселі і запальні українські танці наповнювали серця глядачів безмежною радістю та щастям. залишаючи незабутні враження. Спасибі вам, «барвінчата»!»[1].

Ансамбль запросили на Приморське телебачення де виступ «Барвінка» пройшов на високому рівні.

У 1989 році ансамбль стає лауреатом Республіканської премії ім. М.Островського. В Україні ця нагорода і до сих пір є найвищою для дитячого творчого колективу.

А далі черга запрошень на зйомки на всіх провідних кіностудіях Радянського Союзу – Москва, Київ, Владивосток, Львів, Одеса.

У цей час велика увага приділяється вивченню фольклору Поділля. У 1989 році були створені фольклорна група ансамблю танцю «Барвінок», яка відтворює на сцені перлини музичної спадщини та студія ручної художньої вишивки «Барвінкові візерунки». Нині студія художньої ручної вишивки – лауреат Міжнародного фольклорного фестивалю, фольклорна група ансамблю – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів, у 1993 році їй присвоєно звання «Зразковий художній колектив». Унікальність цього явища полягає в тому, що учасниками всіх цих творчих колективів – і ансамблю танцю «Барвінок», і фольклорної групи, і гуртків художньої вишивки – є одні і ті самі діти. Фактично кожен учасник ансамблю крім хореографії навчається ще й співати, вишивати або грати на одному чи навіть на кількох українських музичних інструментах. Аналогів такого поєднання немає не тільки в Україні, але й у світі.

Репертуар фольклорної групи базується на автентичному фольклорному матеріалі, який записується, розшифровується та систематизується самими гуртківцями. На даний час майже в кожному селі Вінниччини учасники ансамблю мають добрих знайомих, які допомагають дітям у збиранні та вивченні фольклорної спадщини. Діти намагаються відтворювати танець, пісню чи обряд, максимально наближаючись до оригінального варіанту. Та сцена завжди вимагає певної адаптації, інтерпретації обряду. Досить часто діти самі пропонують варіанти сценічного втілення, які зберігають відтворюване дійство в первозданному вигляді. У сценічному втіленні використовуються різновиди ансамблів, троїста музика, елементи пантоміми тощо. Під час концертних виступів у фольклорній групі комплексно використовується спів, інструментальна музика і танець. Створено ряд цікавих самобутніх програм : «Веснянки», «Івана Купала», Миколи Квітчатого та інші. Виконуються народні пісні з супроводом та a-сapella, інструментальна музика різних регіонів України.

Фольклорна група є невід’ємною частиною ансамблю «Барвінок» під час закордонних гастролей. І в якій б країні не був ансамбль в репертуар обов’язково входять пісні чи інструментальна музика цієї країни. Юні «барвінчата» без проблем співають українською, російською, польською, сербською, англійською, іспанською, німецькою мовами, грають навіть китайську та японську народну музику. Наряду з фольклорним в концертних виступах використовується класичний репертуар, що допомагає більш широко розкрити можливості українських народних інструментів. Твори І.С. Баха, Г.Ф. Генделя, П.І. Чайковського – невід’ємна частина репертуару оркестру фольклорної групи.

Велика увага приділяється підбору концертних костюмів. В основному використовуються костюми з колекції народного одягу, яку зібрали гуртківці, та виготовлені за автентичними народними зразками. Фольклорна група – бажаний гість на заходах, які проводяться в нашому місті, області та за межами нашої держави.

У 1991 році Україна стала незалежною державою. Крім самостійності країна отримала багато нових складних проблем і про дитячу творчість призабули. Було важко, але колектив не зупинявся ні на хвилину. Важко працюючи, сподівалися на добрі зміни. Дивно, але в той час ансамбль був більше відомий за кордоном ніж в Україні.

1992 року на одному з останніх дитячих фестивалів радянського зразку у Єкатеринбурзі та Москві під назвою «Земля – наш общий дом» «Барвінок» був спеціальним гостем.

У 1993 році ансамбль їде на гастролі до Німеччини. Успіх був шалений. Місцеві газети писали, що вперше німецькі глядачі побачили таку красу, колорит та багатство національного мистецтва, такий професіоналізм та високий рівень виконавської майстерності, а тим більше у виконанні юних артистів з України. Цього ж році професійні гастролі у Японії. Вже напередодні першого концерту з'ясувалося, що колектив з іншої держави, який теж мав брати участь в цьому концерті, не зміг прилетіти до Японії. Концерт, на який було продано близько 5тис. квитків був на грані зриву. За одну ніч група українських артистів створила концертну програму на півтори години і наступного дня з шаленим успіхом виступила на концерті. Під кінець концерту глядачі, які навіть не чули на той час про таку державу як Україна, стоячи вітали юних «барвінчат», дехто навіть не стримував сльози. Після закінчення концерту глядачі не хотіли розходитися, вибудувалися величезні черги вдячних японських глядачів, які хотіли сфотографуватися, взяти автограф чи просто доторкнутися до українських дітей. На прохання організаторів учасники ансамблю «Барвінок» виоикувався у фоє і кожний японський глядач кожному з юних артистів потиснув руку. Багато глядачів по кілька разів приходили подивитися на небачене для них видовище. На концерт неможливо було придбати квитки. За кілька годин до концерту в каси стояли величезні черги. Місцева преса писала, про «Мистецьке «диво» з невідомої України»: «Жодна країна світу не змогла б представити вибагливим японським глядачам своє національне мистецтво та культуру на такому високому рівні, як це зробили маленькі українці з ансамблю «Барвінок».

Протягом багаторічної співпраці Вінницького «Барвінка» з Японією, ще багато разів японський глядач мав задоволення насолоджуватися майстерністю юних вінничан. За час гастрольних поїздок ансамбль «Барвінок» проїхав по Японії близько 50 тис. кілометрів і дав більше 200 концертів.

«Барвінок» є єдиним танцювальним колективом з України, який став багаторазовим переможцем музичного фестивалю в Токійському Диснейленді. Під час виступів відвідувачі цього всесвітньо відомого парку на кілька годин забували про розваги та атракціони, за які заплатили немаленькі гроші і з величезним захопленням дивилися виступи маленьких українців. Відомий японський мистецький журнал «Glara» 02.02.2003 р. присвятив «Барвінку» цілу статтю та фото на титульній сторінці: «Неповторно, неперевершено, прекрасно! Український «Барвінок» підкорив Японію. Просто неймовірно, як можна досягти такої майстерності, такої досконалості, такої краси. Все настільки приємно приголомшує, що не знаєш на що дивитися, не знаєш як все охопити поглядом. Це справжнє багатство, справжнє диво! Яким же творчим і талановитим, глибоким та щирим повинен бути народ, який має таку культуру, таке мистецтво, таких дітей…»

Перед досконалістю і неперевершеністю українського мистецтва, яке дарував «Барвінок», низько схиляли голови навіть члени імператорських і королівських сімей.

На одному з концертів під час гастролей в Японії були присутні члени імператорської родини. Після концерту вчителька музики самого імператора п. Йоко Шимізу привітала від імені членів імператорської родини юних «барвінчат», висловила своє захоплення з приводу неперевершеного, божественного виступу і зазначила, що ніколи в своєму житті не бачила такого глибокого, досконалого та щирого виконання, яке продемонстрували юні артисти з України, такої любові та поваги до свого мистецтва, до історії та культури.

Успіх був беззаперечний. На прохання японської студії класичного танцю «Терада» з міста Кіото Петро Бойко дає майстер-клас японським танцюристам. Дружба та співпраця з цією студією триває і до цього часу.

Враховуючи високі досягнення колективу та його міжнародний авторитет в 1995 році ансамбль нарешті отримав своє власне приміщення. Під керівництвом незмінного керманича Петра Бойка, у 1996 році був створений Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок» - позашкільний, профільний, навчально-виховний заклад художньо-естетичного напрямку, який забезпечує умови для розвитку природних нахилів та інтересів дітей і підлітків і дає дітям та юнацтву допрофесійну, а в майбутньому професійну освіту. На базі центру розташувалися ансамбль танцю «Барвінок» та його фольклорна група. Тут же була створена хореографічна школа, завданням якої є виховання юних танцюристів та підготовка до виступів із ансамблем.

За 37 років існування Народного ансамблю танцю «Барвінок» та за 25 років існування, як закладу позашкільної освіти, Центр «Барвінок» став осередком народної культури та центром виховання підростаючого покоління засобами українського національного мистецтва. Тепер тут навчається близько 1600 дітей віком від 5 до 17 років.

У травні 1999 року, ансамбль брав участь у звіті області «Подільське гроно калинове» у Києві. Успіх виступів ансамблю був настільки приголомшуючий, що про «Барвінок» заговорили як про найкращий дитячий колектив нашої держави, а Петру Бойку присвоїли званням «Заслужений діяч мистецтв України». Що в Україні має велике значення.

«Система роботи та виховання, створена у «Барвінку», дала можливість засобами взаємодії різних видів мистецтва досягти надзвичайно високих результатів у вивченні головної складової – хореографії, а також забезпечити свою діяльність на високому педагогічному та творчому рівні і перетворити дитяче творче об'єднання – Народний ансамбль танцю «Барвінок» на відомий в усьому світі дитячий колектив надзвичайно високого професійного рівня, на найкращий колектив нашої країни. Той, хто бачив концертні виступи вихованців «Барвінка», навряд чи зміг приховати захоплення від майстерності юних танцівників, довершеності виконання рухів та елементів, з одного боку, а з іншого не може залишити байдужим широта їх інтересів, розмаїття напрямів, жанрів та видів мистецтва, які підвладні юним артистам», - так високо оцінив роботу Народного ансамблю танцю «Барвінок» генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, Голова Національної хореографічної спілки України, Герой України, Народний артист України, Народний артист Росії, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, професор, академік Академії мистецтв України, завідувач кафедри хореографії Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, завідувач кафедри хореографії Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова Мирослав Вантух.

Восени 1999 року, у Варшаві відбувся саміт дружин президентів усіх країн світу, присвячений 10-річчю прийняття Декларації Прав Дитини. На цьому саміті була присутня і дружина тодішнього президента України Людмила Кучма. З цієї нагоди у Варшавській опері відбувся концерт «Планета Радості». Трансляція цього концерту йшла в прямому ефірі на багато країн світу. Єдиним запрошеним колективом з нашої країни був ансамбль «Барвінок», виступ якого викликав у глядачів справжній фурор. Ведучі цього концерту, знаючи, що час міжнародного прямого ефіру обмежений, нічого не могли зробити, оскільки зал не відпускав юних артистів з України. Танець «Гопак», який «Барвінок» виконував на тому концерті довелося танцювати на «біс» тричі. Після концерту в розмові з Петром Бойком та в своєму офіційному листі на адресу Вінницького «Барвінка» Людмила Кучма не стримувала емоцій: « Я просто у захопленні від вашої майстерності! Під час вашого виступу наша маленька делегація відчувала велику гордість за те, що Україна так щиро багата молодими талантами. А це, без сумніву означає, що наша держава матиме щасливе майбутнє…»

У 4 жовтня 1999 року на адресу «Барвінка» прийшов лист також і від Адміністрації Президента: «Шановні керівники і учасники танцювального колективу «Барвінок»! Дозвольте висловити щиру подяку за той виступ, який ви продемонстрували, на урочистому концерті у Варшаві, 27 вересня 1999 року, присвяченому проведенню міжнародної конференції з приводу 10-ї річниці з дня підписання Конвенції про Права Дитини. Ваш внесок у становленні іміджу нашої країни неоцінений. Ви справжні майстри своєї справи, носії національної гідності та культури, патріоти своєї Батьківщини.

Міцного вам здоров'я, довголіття і щастя, життєвої енергії та оптимізму, успіхів та творчих злетів».

У серпні 2000 року «Барвінок» стає абсолютним переможцем фестивалю «Наша земля – Україна», який проходив у знаменитому на весь світ Міжнародному дитячому центрі «Артек». У цьому фестивалі брали участь близько 20 найкращих колективів з України та іноземних держав. Вкотре підтвердивши звання найкращого дитячого танцювального колективу України, «Барвінок» отримав спеціальну нагороду фестивалю «За збереження та розвиток української культури».

Під час перебування в «Артеці» іноземні колективи були настільки вражені виступами «Барвінка», зачаровані красою та неповторністю його репертуару, що на прохання їхніх керівників Петро Бойко проводить кілька майстер-класів з українського та подільського народного танцю. «Виступи вінницького «Барвінка» досконалі та неповторні. Навряд чи на цій планеті є колектив, який здатний створити на сцені щось подібне!» Так висловлювалися про «Барвінок» керівники іноземних колективів.

Особливою сторінкою в історії ансамблю «Барвінок» є перемога у Міжнародному музичному конкурсі-фестивалі «Слов'янський базар у Вітебську-2001». Ансамбль «Барвінок» є єдиним дитячим колективом України, який став переможцем цього престижного фестивалю і володарем найвищої нагороди «За високу виконавську майстерність». Виступ вінницького «Барвінка» нікого не залишив байдужим. Президенти України, Білорусі та Росії – Леонід Кучма, Олександр Лукашенко та Володимир Путін спостерігали за тим, як «Барвінок» став першим і останнім колективом з України, що удостоївся такої нагороди.

«Серед безлічі колективів і виконавців, які беруть участь у фестивалі вагоме і помітне місце займає танцювальний колектив «Барвінок» з України. Іскрометне мистецтво танцю подарував він усім глядачам, які прийшли в цей вечір на концерт. Багатотисячний зал був зачарований неперевершеною виконавською майстерністю юних вінничан. Славна буде українська земля поки на ній цвіте такий «Барвінок»!...» Так писали вітебські газети після виступу наших «барвінчат».

У 2002 році ансамблю «Барвінок» та його фольклорній групі присвоєні почесні звання «Народний художній колектив».

Робота та гастрольна діяльність не припиняється ні на мить. У цей час «Барвінок» знаходиться в зеніті слави. Місцеві і закордонні газети пишуть про підкорення «барвінчатами» всієї Європи. Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, Чехія, Туреччина та інші європейські держави по черзі підкорялися вінничанам. І де б не був «Барвінок» завжди після себе він залишав незабутні враження та спогади не тільки від концертних виступів, виконавської майстерності, але й від простої, звичайної вихованості та культури українських дітей. Німецька газета «Hohenstein-Ernstthal», 29.03.2000р. писала: «Темперамент і дружелюбність дітей ансамблю танцю «Барвінок» з України захоплювали та вражали всіх присутніх». Журналіст з польської газети «Słowo Ludu» пише:«Розмовляючи з учасниками ансамблю, не міг позбутися враження, що є якась ледь вловима внутрішня відмінність між ними і їх ровесниками. Якесь внутрішнє сяйво і тепло. Ансамбль для них – це своєрідна республіка, світ краси».

2004 рік. Незабутні, тріумфальні гастролі в Китаї у м. Тяньзінь де проходить Всесвітній дитячий фестиваль культури та мистецтв, участь у якому взяли колективи з 59 країн світу. Виступи «Барвінка», різноманітність танцювальних та фольклорних номерів, унікальне поєднання музики і танцю у виконанні одних і тих самих дітей настільки вразили глядачів, що ансамбль «Барвінок» єдиний з усіх отримав «Super prise»

А в 2008 році ансамбль «Барвінок» стає переможцем IV Міжнародної виставки – маршу, яка проходить у Китаї і єдиний з усіх колективів отримує Золоту медаль «За розмаїття талантів».

Про «Барвінок» та досвід його роботи, унікальну систему виховання виходить багато статей та публікацій в газетах, наукових журналах. У 2004 році в Україні починає виходити з друку найголовніше в державі енциклопедичне видання «Енциклопедія сучасної України», в ІІ томі цієї енциклопедії подано інформацію про вінницький «Барвінок» та його керівника Петра Бойка.

Протягом багатьох років ансамбль «Барвінок» підтримує тісні зв'язки із своїми друзями з Росії, тому в альманасі «Мости Дружби. Україна-Росія» який вийшов в світ у 2005 році розміщена інформація про Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок» та його співпрацю з російськими друзями. Таким чином «Барвінок» та його незмінний керівник Петро Бойко входять в історію Української незалежної держави, в історію української та світової культури.

  • 2005р. – перемоги на фестивалях в Польщі, Іспанії, Сербії.
  • 2006р. – фестиваль в Пітерборо (Англія). На наступний день англійські газети «Key Tames», «Your Peterborough», «The evening telegrapf» майоріли заголовками про «неймовірну красу та національний колорит українського мистецтва у неперевершеному виконанні ансамблю танцю «Барвінок» з України».

Міністерство закордонних справ України нагородило «Барвінок» спеціальною відзнакою за збереження, відродження та пропаганду українського національного мистецтва. Представник Міністра закордонних справ України сказав: «…навіть самі найкращі політики, талановиті дипломати, міністри та президенти не можуть похвалитися такою силою переконання, таким впливом на серця, душі та розум людей інших країн, такою непідробною щирістю та любов’ю, які несе українське мистецтво, тим більше якщо носіями цього мистецтва є діти».

Не припиняється, звичайно, ні на мить і навчально-виховний процес у Центрі «Барвінок». Кожен день ведеться важка робота по вихованню підростаючого покоління.

У травні 2006 року центр ″Барвінок″ вразив гостей із всієї України своєю гостинністю, організованістю та рівнем якості на Всеукраїнському науково – практичному семінарі з хореографії. На цьому семінарі були присутні більше сотні провідних хореографів, педагогів, керівників танцювальних колективів, професорів, академіків не лише з України, але й з-за кордону. Високу оцінку проведенню цього семінару, рівню його підготовки дали всі його учасники, але особливо це було приємно чути з вуст Народного артиста України та Росії, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, художнього керівника Національного академічного ансамблю танцю імені Павла Вірського, академіка, професора, Мирослава Вантуха. Він зазначив, що найголовнішим досягненням і, в тому числі, заслугою Петра Бойка, як директора і керівника «Барвінка», є створення унікальної, цілісної системи естетичного виховання при допомозі українського мистецтва на базі Вінницького міського Центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок». Ніде в Україні немає подібної системи, особливо, якщо враховувати досягнення і рівень виконавської майстерності вихованців «Барвінка». Всі діти, які навчаються хореографії, так само на високому рівні вміють виконувати українські народні пісні, грають на кількох народних інструментах, і останні роки вивчають достатньо широко декоративно-прикладне мистецтво.

Досі жодному колективу в Україні не вдалося продемонструвати результати своєї роботи на такому високому та професійному рівні, як це зробили у Вінниці, хоча вже пройшло більше десяти семінарів по всій Україні. «Барвінок» називають справжнім діамантом Вінниччини. У вересні 2008 року у «Вінницькій газеті» виходить стаття під назвою «Сім причин пишатися тим, що ми вінничани». Статтю написали прості, звичайні мешканці м. Вінниці. У ній в ряду з такими славетними постатями як Іван Богун, Михайло Коцюбинський, Микола Пирогов називається і Народний ансамбль танцю «Барвінок». Так з високою любов’ю та шаною вінничани оцінили свій рідний, прославлений в усьому світі колектив.

Такий досвід високо оцінений на рівні Міністерства освіти і науки України. В 2009 році на базі Вінницького центру художньо-хореографічної освіти «Барвінок» було організоване виїзне засідання Вченої Ради Центру змісту і методів навчання Міністерства освіти і науки України, яке визнало рівень роботи центру «Барвінок» надзвичайно високим. Було запропоновано вивчати досвід роботи центру, багатогранність та багатовекторність системи його роботи, для запровадження та розповсюдження в інших позашкільних закладах України естетичного спрямування.

Починаючи з 2004 року у Вінниці за підтримки місцевої влади проходить фестиваль хореографії «Барвінкове кружало». Засновником, організатором та ідейним натхненником, якого є ансамбль «Барвінок» та його незмінний керівник Петро Бойко. Кожен рік в дружнє «барвінкове» коло збираються колективи не тільки Вінниці та Вінницької області, не тільки України, але й усього світу. Ті хто хоч раз побував на фестивалі у Вінниці, запам’ятовує його на все життя, відзначаючи високий рівень організації і, перш за все, звичайної гостинності та людяності, з якою «Барвінок» зустрічає гостей.

У 2009 році Народний ансамбль «Барвінок» відсвяткував своє 25-ти річчя. У котрий раз всі присутні глядачі, мешканці м. Вінниці, гості з усієї України та з-за кордону були вражені рівнем підготовки вихованців «Барвінка», різноманітністю та різноплановістю концертних номерів, які не помістилися навіть у чотирьох концертах.

Українська держава високо оцінила роботу одного із найкращих своїх творчих колективів і його керівників. У 2009 році Петро Бойко отримав почесне звання Народний артист України. Багато педагогів-хореографів «Барвінка» мають почесні державні нагороди в тому числі Заслужених працівників культури України, Заслужених артистів України.

Просто неймовірно, як багато встиг зробити цей талановитий колектив, незважаючи ні на свій молодий вік, ні на труднощі, які постійно супроводжували його на творчому шляху, постійно рухаючись вперед, випереджаючи свій час. А скільки ще попереду?

На цьому наша історія не закінчується. Усі творчі колективи центру «Барвінок» знаходяться в чудовій формі, а молодий амбіційний педагогічний колектив, що на вісімдесят процентів складають випускники ансамблю, учні Петра Бойка, жадає нових творчих перемог.

Див. також

Примітки

  1. газета «Комсомольське плем'я» 29.06.1988р
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.