Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Веснянка»
«Весня́нка» — народний фольклорно-етнографічний ансамбль Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Ансамбль був створений за ініціативи лаборанта геологічного факультету університету Володимира Нероденка у 1957 році. Тоді ж вперше «Веснянка» виступила на університетському огляді художньої самодіяльності в композиції «Ніч під Івана Купала», а вже 8 березня 1958 року комітет комсомолу Київського університету ухвалив рішення про створення фольклорно-етнографічного ансамблю.[1] Учасники колективу самостійно їздили у етнографічні експедиції глухими селами України, Молдови та Білорусі, збирали матеріали для програми ансамблю.
Колектив знімався у таких художніх фільмах як «Тіні забутих предків», «Ой, не ходи, Грицю», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Ніч у маю». Неодноразово виступав за кордоном (в Угорщині, колишній Чехословаччині, Югославії, Німеччині, Польщі, Італії, Фінляндії, Туреччині, Греції та ін.).[2]
Керівники
- Нероденко Володимир Минович — засновник та художній керівник ансамблю протягом 48 років, народний артист України.[3]
- Должиков Олександр Павлович — музичний керівник ансамблю, заслужений артист України.[4]
Див. також
- Народна хорова капела «Дніпро»
- Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» (Львів)
- Народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок» (Луцьк)
Примітки
- Ебель Анна, Панчук Оксана. Побут та дозвілля студентів Київського університету у 1960-х — середині 1970-х років. // Етнічна історія народів Європи, 2013. — Випуск 39.
- Кульова Віра. «Веснянка» // Хрещатик, 14.03.2003.
- Про присвоєння почесних звань України працівникам культури і мистецтва. Президент України; Указ від 19.08.1993 № 338/93 — Офіційний портал Верховної Ради України.
- Про присвоєння почесних звань України працівникам культури і мистецтва. Президент України; Указ від 21.12.1996 № 1266/96 — Офіційний портал Верховної Ради України.
Посилання
- vesnyanka.org.ua — офіційний сайт ансамблю «Веснянка»