Науково-дослідний інститут «Квант»

Державне підприємство «Науково-дослідний інститут «Квант» — науково-виробниче підприємство оборонно-промислового комплексу України, яке займається розробкою та виготовленням багатофункціональних радіолокаційних комплексів, систем цілевказання для ударного ракетного озброєння, комплексів оптико-електронної протидії високоточній зброї, систем керування вогнем, спеціальних електротехнічних приладів й стабілізаторів для бронетехніки.

Науково-дослідний інститут «Квант»
Тип державне підприємство
Галузь приладобудування
Засновано 1949
Штаб-квартира вул. Івана Федорова, 4, Київ, 03150
Попередні назви ДКБ-483, ДСКБ, Київський науково-дослідний інститут радіоелектроніки
Ключові особи Вячеслав Положенцев
(директор)
kvant-ukr.org

Входить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки України[1].

Історія

1949-1991

«Науково-дослідний інститут «Квант» було створено відповідно до постанови КМ СРСР від 1 лютого 1949 року № 446-171 та наказу Міністра авіаційної промисловості СРСР від 3 березня 1949 року № 162 як особливе дослідно-конструкторське бюро ДКБ-483.

1957: Особливе дослідно-конструкторське бюро ДКБ-483 було перетворено в Державне союзне конструкторське бюро (ДСКБ).

1966: У зв'язку з розширенням тематики та обсягів робіт, визнанням досягнень в розробці новітньої техніки ДСКБ реорганізовано в Київський науково-дослідний інститут радіоелектроніки.

1972: Розроблено й випробувано дослідні зразки спеціалізованих ЕОМ "Карат"[2] для систем озброєння і керування на надводних і підводних судах ВМФ СРСР[3].

1973: Підприємство отримало сучасну назву — «Науково-дослідний інститут «Квант».

Примітки

  1. Постанова Кабінету міністрів України № 83 від 4 березня 2015 р. «Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави»
  2. Сімейство спеціалізованих комп’ютерів «Карат» для Військово-морського флоту СРСР | Історія ІТ в Україні. ua.uacomputing.com. Процитовано 23 жовтня 2019.
  3. Історія розвитку інформаційних технологій в Україні. Віртуальний музей.Фотогалерея. ukrainiancomputing.org. Процитовано 23 жовтня 2019.


Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.