Наукометричні показники
Наукометричні показники — основні (базові) наукометричні показники: журнальний імпакт-фактор, індекси цитування та наукової активності.
Класифікація
Наукометричні показники класифікують на дві групи:
Показники, що характеризують рейтинг журналу
- Імпакт-фактор (JCR, Clarivate Analytics)
- SNIP (Source-Normalized Impact per Paper, Moed H. F.)
- SJR (SCIMago Journal Ranking)
«Нежурнальні» індекси
- Індекс Гірша
- Середня цитованість — це загальна кількість посилань на статті вченого, поділена на загальну кількість статей.
Окремі важливі наукометричні показники
- Імпакт-фактор Коефіцієнт впливовості — показник цитування наукових журналів, що визначає їхню інформаційну значимість. На сьогодні визнано, що імпакт-фактор журналу є одним з формальних критеріїв, за яким можна порівнювати рівень наукових досліджень у суміжних галузях знань. Часто використовується як оцінка важливості журналу в певній галузі.
- I-індекс — це індекс, що відображає публікаційну активність наукової організації, розраховується на основі бібліометричних показників.
- Індекс цитування вебсайтів — показник пошукової системи, що обчислюється на основі кількості посилань на даний ресурс з інших ресурсів інтернету.
- Індекс Гірша — показник впливовості науковця, колективу науковців, наукового закладу або наукового журналу, заснований на кількості публікацій та їх цитування.
- Індекс цитувань — ключовий показник, що широко використовується в усьому світі для оцінки роботи дослідників і наукових колективів. Оцінює вплив вченого або організації на світову науку, визначає якість проведених наукових досліджень.
Див. також
Література
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.