Національна інженерна академія США

Націона́льна інжене́рна акаде́мія США (англ. National Academy of Engineering, NAE) американська неприбуткова недержавна незалежна наукова організація серед Національних академій наук, інженерії та медицини, куди входять також Національна академія наук, Національна академія медицини та Національна рада з досліджень (англ. National Research Council).

англ. National Academy of Engineering
Національна інженерна академія
Абревіатура NAE
Тип Академія наук
Засновано 1964
Країна  США[1]
Штаб-квартира Вашингтон[2]
Розташування 2101 Constitution Ave NW, Washington, D.C., U.S. 20418
38.893° пн. ш. 77.048° зх. д. / 38.893; -77.048
Місце діяльності  США
Членство Національні академії наук, інженерії та медицини СШАd
Материнська
організація
Національні академії наук, інженерії та медицини СШАd
Вебсайт nae.edu

 Національна інженерна академія США у Вікісховищі

Загальна інформація

Заснована у 1964 році. Національна інженерна академія працює в інженерних програмах, спрямованих на задоволення національних потреб, заохочує навчання та дослідження, виявляє найвищі досягнення інженерів. Нові члени щорічно обираються дійсними членами, виходячи з визнання поточних досягнень в оригінальних дослідженнях. Академія є автономною в управлінні та підборі своїх членів, поділяючи з рештою Національних академій роль консультанта федерального уряду США.

Головний офіс розташований у Вашингтоні. Очолює академію (станом на 2020 рік) президент Джон Леонард Андерсон.

Формально членом академії може бути громадянин США[3]. Термін «закордонний партнер» застосовується до негромадян, які обрані до академії[3]. Налічує понад 2 тис. членів.

Обрання у члени академії вважається за високу честь.

Нагороди від академії

Академія присуджує декілька престижних нагород. Найпочеснішими з них, кожен лауреат яких отримує премію розміром у 500 000 доларів, є:

  • Премія Бернарда М. Гордона, мета якої відзначити лідерів у наукових колах з розробки нових освітніх підходів у галузі інженерії[4];
  • Премія Фріца та Долорес Руссів присуджується за значні досягнення у біоінженерії, котрі знайшли широке використання і які забезпечили покращення стану людини[5];
  • Премія Чарлза Старка Дрейпера вручається за значні інженерні досягнення, що зробили значний вплив на суспільство, а також привели до покращення якості життя та/або полегшили доступ до інформації[6].

Іноді цю групу премій називають американською версією Нобелівської премії у галузі інженерії.

Див. також

  • Категорія:Члени Національної інженерної академії США

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.