Національний художній музей Китаю

Національний художній музей Китаю (кит. 中国美术馆) музей в пекінському районі Дунчен.

Національний художній музей Китаю
кит. 中国美术馆
Тип художня галерея і національний музей
Країна  КНР
Розташування Китай, Пекін
Адреса 1 Усі Дацзі, Східний район. Станція метро Дунси (东四) (лінії 5,6), далі пішки на захід вулицею Дунси-сі.
Архітектор Dai Niancid
Засновник Мао Цзедун
Засновано 1958
Відкрито 9.00
Закрито 17.00
Режим роботи вхід до 16.00
Вартість Вхід безкоштовний, при собі необхідно мати паспорт.
Фонд 100,000
Відвідувачі бл. 300-400,000 на місяць
Директор Фань Ді'ань
Куратор Міністерство культури КНР
Сайт namoc.org
Національний художній музей Китаю (Китайська Народна Республіка)

 Національний художній музей Китаю у Вікісховищі

Історія

Будівництво музею тривало з 1958 по 1962 року. 1963 року Мао Цзедун надав музею статус національного. Спочатку його площа становила 30 тис. м². Після реконструкції в 2004—2005 роках, що коштувало 600 млн юанів, вона збільшилася до 35.375 м².

Опис

Загалом у музеї 4 поверхи. У 21 залі, розташованих на трьох поверхах, виставлені різні роботи: традиційний китайський живопис, олійний і акварельний живопис, літографії, скульптури, карикатури, фотографії та ін. До кожної роботи дані докладні пояснення, але не всі дублюються англійською мовою. На багатьох пояснювальних табличках є штрих-код, щоб подивитися подробиці в мобільному телефоні.

У музеї діє кафе з європейською кухнею.

Колекція

Кількість експонатів понад 100 тис. на виставковій площі в 6 тис. м². Виставлені роботи насамперед часів династій Мін та Цін, значну частину становить експозиція Ці Байші, а також Хуан Біньхуна, Сюй Бейхуна, Цзян Чжаохе, Сіту Цяо, Лі Кежань, У Цзожень, Є Цзян'ю.

Є картини сучасних художників, зокрема Ян Цаньцзюна, Фань Чжоу, Дай Шуньчжі, Фань Ян, Ван Юечжі, Хань Цзінвей, Юань У. Представлені на виставці присвячені побуту громадян КНР, історії Китаю, буддизму та пейзажні роботи в класичному китайському дусі, а також каліграфія, наприклад, Лі Шенхуна, Чень Чжішен цитати з класичних творів, парні написи.

Також представлені сучасні митці такі, як Сюй Дацін, Лан Цзіншань, якого вважають засновником азійської школи фотографії (він був членом Королівського фотографічного товариства Британії, в 1980 році Фотографічне товариство Америки назвало його в переліку 10 провідних фотографів світу). Значну частину колекції становлять твори народного мистецтва.

Крім того, представлено 117 картин європейського й американського мистецтва, зокрема 4 роботи Пікассо, Шангала та ін. Проходили виставки французького живопису XIX ст., німецького експресіонізму, мистецтва Африки, з фондів Третьяковської галереї, італійського та іспанського мистецтв.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.