Нашийник

Наши́йник, також уживається обру́чка[1] — виріб у вигляді кругу зі шкіри, тканини, металу, пластмаси, який надягається на шию тварині для обмеження рухливості або у декоративних цілях. Для обмеження пересування до нашийника може прикріплюватися повідець або ланцюжок. Сьогодні використовується, в основному, власниками собак (рідше кішок) для вигулу тварин. Нашийники домашніх тварин можуть бути прикрашені. Існують також спеціальні електронні нашийники, які застосовуються для дресирування, навчання і контролю собак. Застосовується також разом з намордником.

Конячий нашийник
Нейлоновий собачий нашийник

Нашийники для собак

Залежно від призначення, нашийники для собак бувають декількох видів:

  • повсякденні
  • нашийники для дресирування
  • виставкові, декоративні.

Повсякденні

Такий вид нашийника вказує на те, що у собаки є господар, до нього також кріпиться поводок, що дозволяє господареві контролювати вихованця. Як правило, це шкіряні нашийники, оснащені металевою петлею для кріплення повідця.

Нашийники для дресирування

Ці засоби використовуються для дресирування і коригування поведінки чотирилапих «порушників дисципліни».

  • Нашийник-шокер подає електричний імпульс невеликої напруги, який можна порівняти з укусом комара. Господар може переконатися в силі розряду, надівши нашийник для собак на зап'ястя руки і протестувавши його дію.
  • «Суворі» нашийники мають внутрішню сторону з шипами та більш небезпечні для тварин.
  • Нашийник-петля, або чокер, є найпопулярнішим серед дресирувальників. Чокер затягується, якщо собака надмірно опирається вихователю. Необхідно правильно вибирати та розташовувати чокер на шиї собаки, щоб не завдати шкоди[2].

В будь-якому випадку, якщо ви не впевнені, як правильно використовувати нашийник для дресирування, ви повинні проконсультуватися з тренером ветеринаром.

Декоративні нашийники

Нашийники такого типу використовуються в основному для прикрашення тварини.

Використання в культурі

Крім того, нашийник — популярний атрибут та аксесуар готичної субкультури (характерний атрибут готів — нашийник зі шипами) та фурі.

Примітки

  1. Пошук. Російсько-українські словники (укр.). 27 жовтня 2009. Процитовано 11 листопада 2019.
  2. Thanderren, Ronald. Dog Training Collars Review (англ.). Процитовано 28 січня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.