Небанківська фінансова установа

Неба́нківська фіна́нсова устано́ва юридична особа, яка відповідно до законодавства України не є банком, надає одну або кілька фінансових послуг та внесена до Державного реєстру фінансових установ у порядку, установленому законодавством України[1].

До небанківських фінансових установ належать:

Небанківські фінансові установи, які є учасниками банківської групи, підлягають  нагляду  з  боку Національного банку України в межах нагляду на консолідованій  та субконсолідованій основі, відповідно до Закону України про банки та банківську діяльність[2].

Станом на 2019 рік капітал фінансових установ з іноземною участю зріс на 4,8% або на 447 мільйонів гривень. На 30 червня 2019 року сукупний уставний капітал складає 9,7 мільярдів гривень, з яких 51,3% приходиться на фінансові компанії, 44,8% - на страхові компанії, 3,4% - на ломбарди, 0,5% - на адміністраторів недержавних пенсійних фондів.[3]

Див. також

  • Небанківські кредитні інститути

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.