Недригайлівський краєзнавчий музей

Недрига́йлівський краєзна́вчий музе́й — краєзнавчий музей у райцентрі на Сумщині селищі міського типу Недригайлові, відносно молоде, але вже доволі цікаве зібрання матеріалів з історії та культури Недригайлівського краю.

Недригайлівський краєзнавчий музей
Тип музей
Країна  Україна
Розташування  Україна: Недригайлів (Сумська область)
Засновано 2006
Відкрито 7 липня 2006 року
Фонд понад 5000 експонатів
Директор І.К. Абаровський[1]

З історії закладу

Недригайлівський краєзнавчий музей діє у селищі від 7 липня 2006 року.

Починаючи від наступного (2007) року офіційно Недригайлівський краєзнавчий музей входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Посулля».

Людиною, що доклала чимало зусиль до створення й функціонування закладу, а також незмінним директором музею є Абаровський Іван Кирилович, депутат Недригайлівської районної ради 5-го скликання.

Зібрання

За доволі невеликий проміжок часу (від 2006 року) Недригайлівський краєзнавчий музей зібрав близько 5000 експонатів. Серед них, зокрема:

  • керамічні фрагменти та металеві вироби бронзового періоду, знайдені під час розкопок археологічною групою під керівництвом професора-археолога Ю. Моргунова на Мазепиній горі;
  • копії рукописних документів часів Хмельниччини;
  • портрет відомого козацького ватажка Семена Гаркуші, написаний місцевим художником Нестором Кізенком;
  • цікаві матеріали про видатних людей Недригайлівщини — про уродженця Хоружівки, полковника УНР, одного з керівників УПА на Волині Івана Литвиненка, про Героїв Радянського Союзу. Світлини, нагороди, особисті речі Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, повних кавалерів ордена Слави, видатних земляків — поетів, письменників, артистів, художників, композиторів;
  • військова зброя, каски, казанки, предмети побуту, знаряддя праці тощо.

Інформація про музей

Краєзнавчий музей в Недригайлові знаходиться за адресою: вул.Шевченка, 13. Працює щодня з 8 до 17 години крім суботи та неділі. На замовлення і в вихідні. В музеї можна придбати сувенірну продукцію, книги по краєзнавству , історичні довідки про Недригайлівщину тощо.

Виноски

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.