Неймовірна подорож

«Неймовірна подорож» (рос. Необычайное путешествие) — фантастичний роман казахстанського педагога і письменниці Віри Кузнєцової. Вперше книгу видано у 1955 році. Поєднує у собі риси науково-популярної літератури, наукової фантастики, історичного роману та літературної казки.

«Неймовірна подорож»
Обкладинка першого видання
Автор Віра Кузнєцова
Назва мовою оригіналу Необычайное путешествие
Дизайн обкладинки Микола Гаєв
Країна Казахстан
Мова російська
Місце Алмати
Видавництво Казгослитиздат
Видано 1955
Сторінок 308
Тираж 20000

Передісторія та особливості книги

Ідея написання книги виникла у автора під час проведення заняття гуртка по вивченню історичного матеріалізму. Один з учнів висловив думку, що матеріал був би засвоєний значно краще, якби все, про що йшлося на лекції, мало вигляд художнього твору. Взявши на замітку цю ідею, Кузнєцова почала роздумувати якою ж буде книга, що мала б пояснювати у прийнятній для дітей формі закономірності переходу від однієї суспільно-економічної формації до іншої. Було обрано формат повісті, де б роль економічного закону в історії людського суспільства пояснювалася самим ходом сюжету, де головні герої мандруватимуть у часі силою своєї уяви; роль автора в поясненні матеріалу, таким чином, зводитиметься до необхідного мінімуму. До роботи над книгою була залучена група школярів, які давали поради щодо дій головних героїв — своїх однолітків, а також вивчали історичний матеріал, що описувався у створюваному творі.

У ході роботи над книгою автором було опрацьовано масу історичної та іншої літератури з фондів бібліотек та музеїв Алмати та Москви, матеріали та особисті консультації надавав член-кореспондент АН СРСР Г. А. Тихов та інші вчені[1].

Попри зовнішню схожість на науково-фантастичний твір, у повісті не використовується фантастичне допущення — діти мандрують у часі не за допомогою певної технології, а завдяки своїй уяві. Крім того, у творі не ставиться проблема мови — з представниками всіх епох та етносів (включаючи неандертальців) діти спілкуються без перекладача, послуговуючись російською мовою.

Сюжет

Перша половина 1950-х, Казахстан, станція Матай неподалік Алмати. Троє школярів Вася, Валерик та їхня подруга Кюльжан зустрічають таємничого незнайомця астробіолога Гавриїла Адріановича[2], який їм розповідає про таємничий закон історії та про можливість практичного виявлення його дії шляхом потрапляння в різні історичні епохи.

Почергово діти мандрують епохами пітекантропів, синантропів, неандертальців, вирушають до часів трипільців, скіфів, давніх єгиптян, опиняються в середньовічній Франції, Лондоні 1860-х років, США (1952 рік). Після подорожей в минуле діти потрапляють у близьке майбутнє — в умовну еру комунізму, де мають змогу опинитися на космічній станції та навіть помандрувати на Марс.

Книга закінчується поверненням дітей до свого часу й рідного селища.

Цікаві факти

Видання

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.