Неніска Велика

Нені́ска Вели́ка (Велика Ненєска, Міка-Маре[2]) — гора в Українських Карпатах, у масиві Гуцульські Альпи (частина Мармароського масиву). Розташована на території Рахівського району Закарпатської області, між річками Щаул (з українського боку) і Лешець (з румунського боку).[2]

Неніска Велика
Неніска Велика

47°57′48″ пн. ш. 24°28′24″ сх. д.
Країна  Україна
Регіон Закарпатська область
Рахівський район
Система Українські Карпати,
Мармароський масив
Тип гора
Висота 1815,5 м[1][2]
Маршрут із с. Богдан
Ідентифікатори і посилання
Неніска Велика
Неніска Велика (Україна)
Неніска Велика
Неніска Велика (Закарпатська область)
 Неніска Велика у Вікісховищі

Назва

Назва вершини «Неніска» місцевою (гуцульською) говіркою Закарпатської області означає тітка.[3] Румунська назва Міка-Маре (рум. Mică Mare) відноситься одразу до обох вершин масиву (Неніска Мала і Неніска Велика) і дослівно перекладається як «Низький», «Високий», тобто «Мала» і «Велика».[4]

Географія

Висота вершини становить 1815,5 м. Південні, північні та північно-східні схили (впоперек основного хребта) круті, західні і південно-східні (вздовж хребта) — пологіші.[2] До висоти 1400 м ростуть хвойні та букові ліси, вище лежать полонини. На схилах гори починають свій витік безліч струмків, які впадають у річки Щаул і Лешець. Вершина розташована на основному хребті Мармароського масиву, яким проходить українсько-румунський кордон. Південні схили гори лежать у межах Румунії.

На захід-південний захід від вершини на відстані 0,6 км лежить вершина гори Неніска Мала (1818 м), на схід-південний схід, за 2 км — гора Стеавул (Щаул) (1752 м). За 5 км на південь-південний захід, на румунській території, лежить найвища вершина Мармароського масиву Фаркеу (1961 м).

Гора Неніска Велика розташована у межах Марамороського заповідного масиву.

Найближчий населений пункт — село Богдан  — лежить за 12 км на північний захід.

Див. також

Примітки

  1. «Мандрівка»: Мапи Карпат Архівовано 13 лютого 2013 у Wayback Machine.. Mandrivka.te.ua
  2. Мапа Генштабу L-35-1 (12-35-001) 1978 рік.[недоступне посилання з вересня 2019] Квадрат 16-10
  3. Словник карпатських назв[недоступне посилання з квітня 2019]. Mandrivka.te.ua
  4. Гуцульські Альпи — загублений світ. Архів оригіналу за 14 листопада 2012. Процитовано 15 жовтня 2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.