Неоконфедерацизм

Неоконфедератизм (англ. Neo-Confederatism) ультраправа ідеологія, що виникла у США після Громадянської війни. Є наступником конфедератизму. Неоконфедератизм рідко виділяють як окремий рух і часто відносять до неонацизму.

Бойовий стяг армії КША

Характерною рисою неоконфедератизму є зображення у позитивному ключі Конфедеративних Штатів Америки та їхню діяльність у період Громадянської війни. Неоконфдерати виступають за шовінізм, расизм, гомофобію, дискримінацію, ксенофобію та перевагу білих. Свої ідеї вони черпають з рабовласницького минулого американського Півдня[1]. В якості своєї символіки неоконфедерати використовують символи КША, зокрема прапори. Деякі неоконфедерати виступають за відокремлення від США, або хоча б зменшення впливу Вашингтону на південні штати.

Найбільшим неоконфедератським утворенням є «Ліга Півдня», в яку входить понад 10 тис. осіб. Штаб-квартира «Ліги» розташована в місті Кіллен, штат Алабама.

Див. також

Примітки

  1. Intelligence Report. splcenter.org. Архів оригіналу за 18 жовтня 2009. Процитовано 28 серпня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.