Нехалім

Нехалім (івр. נְחָלִים , букв. «Струмки») — релігійний мошав у центральній частині Ізраїлю. Розташований на південь від міста Петах-Тіква, перебуває під юрисдикцією регіональної ради Хевель Моді'ін. У 2019 році тут проживало 1788 осіб[1].

Нехалім
Дата створення / заснування 1952
Держава  Ізраїль
Адміністративна одиниця Регіональна рада Хевель Моді'ін
Чисельність населення 1690 осіб
Висота над рівнем моря 49 м
Часовий пояс UTC+2
Площа 2,4 км²
 Нехалім у Вікісховищі

Історія

Спільнота («ґар'ін», букв. «ядро») Нехалім утворилася 1938 року групою молодих, релігійних членів руху «Бней Аківа» з міста Єрусалим. Вони почали сільськогосподарську підготовку в поселенні Менахемія в долині Йордану[2]. 1944 року вони переїхали на болотисту землю, уражену малярією, приблизно за кілометр на південний схід від нинішнього кібуцу Га-Ґошрім, і жили в бараках без електрики та водопроводу. Мережа струмків і потічків стала натхненням для назви «Нехалім». Після арабо-ізраїльської війни 1948 року мешканців переселили до покинутого темлерського села Вільгельма.


Сучасний мошав, на його теперішньому місці на південь від міста Петах-Тіква, був заснований 1952 року, і кожна родина отримала двокімнатний будинок і 25 дьонюмів землі[2].

Визначні місця

У мошаві є одна головна синагога, заснована євреями-ашкеназі. У 2012 році зростаюче населення євреїв-мізрахі мошаву захотіло побудувати другу синагогу, щоб відобразити власну релігійну спадщину, але головний рабин мошаву Девід Ґрінвальд наклав на це вето.[3]

Освіта

Є релігійна середня школа для хлопчиків. Школа була однією з перших середніх шкіл руху «Бней Аківа» в Ізраїлі, заснована в 1955 році Йосефом Ба-Ґадом.

Див. також

Виноски

  1. "Population in the Localities 2019" (XLS). Israel Central Bureau of Statistics. Процитовано 23.01.2022.
  2. Kresh, Miriam (3 березня 2016). Nehalim, the wandering moshav. The Jerusalem Post. Процитовано 24 квітня 2019.
  3. Merilos, Itamar (3 травня 2012). [A Mizrahi synagogue? Not in Nehalim] |trans-title= вимагає |title= (довідка). Ynet (івр.). Процитовано 5 травня 2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.