Нінгішзіда

Нінгішзіда — в шумерській міфології хтонічне божество, син бога підземного царства Ніназу. Нінгішзіда названий «паном стійкого дерева», можливо через те, що коріння, завдяки яким дерева підтримують своє існування, ростуть в підземному царстві. Він сторож злих демонів, засланих в підземний світ (аккадське заклинання), страж (разом з Думузі) небесних воріт бога Ану (аккадський міф про Адапе).

Нінгішзіда
Божество в Шумеро-аккадська міфологія
Батько Ніназу
 Медіафайли у Вікісховищі

Гудеа з Лагаша вибрав його як особистого божественного покровителя. Шанувався Нінгішзіда і в інших містах. У шумерському тексті, присвяченому Ур-Намму, дружина Нінгішзіда — Азімуа, в лагашскому колі богів — Гештінанна.

Символом Нінгішзіда був дракон, якого астрономи Месопотамії бачили на небі в одному з сузір'їв. Пізніше греки назвали це сузір'я Змією. Символічна тварина Нінгішзіда — рогата змія.

Не виключено, що Нінгішзіда, подібно до свого батька, є також богом-цілителем, про що свідчать і його хтонічний характер, і зображення змії при ньому.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.