Облікова політика
Облікова політика - сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності Згідно із статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Облікова політика — це передусім внутрішній документ. Він закріплює ті підходи до обліку операцій, які забезпечать достовірне та доречне подання інформації у фінансові звітності. Відсутність такого документа до недотримання єдиної облікової політики в разі зміни бухгалтера. Складно буде довести про підхід до визнання доходів та витрат. Крім того у даному документі встановлюються правила обліку в тих ситуаціях, коли чинне законодавство надає підприємству більше ніж один варіант, що при відсутності такого документа збільшить ризик допущення помилок.
Статтею 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документі. Тому і відповідальність за ведення бухгалтерського обліку несе власник або керівник підприємства.
Дивись також
Посилання
- ПСБО 1
- ПСБО 6
- Облікова політика за МСФЗ станом на 03.01.17
- Останній переклад МСФЗ/МСБО
- Наказ про облікову політику: про що варто пам’ятати
- Облікова політика підприємства. Навчальний посібник рекомендовано МОН України
- Облікова політика банку // Банківська енциклопедія / С. Г. Арбузов, Ю. В. Колобов, В. І. Міщенко, С. В. Науменкова. — Київ : Центр наукових досліджень Національного банку України : Знання, 2011. — 504 с. — (Інституційні засади розвитку банківської системи України). — ISBN 978-966-346-923-2.