Оболонка операційної системи

Оболонка операційної системи — комп'ютерна програма, що надає доступ до служб операційної системи користувачу (людині або іншій програмі). Загалом, оболонки операційних систем послуговуються інтерфейсом командного рядка (ІКР) або графічним інтерфейсом користувача (ГІК), залежно від ролі ЕОМ та здійнюваної операції. Слово «оболонка» підкреслює позицію цієї програми в зовнішньому шарі операційної системи.[1][2]

Графічний інтерефейс із кінця 1980-х, що містить ТІК-вікно довідкової сторінки, кругле вікно (годинник), а також декілька іконіфікованих вікон. В нижньому правому куті спостерігається емулятор термінала, що виконує оболонку Unix'у, в якому користувач набирає команди так, ніби сидить за терміналом.

Командні оболонки вимагають від користувача обізнаності з командами та синтаксисом їхнього викликання, а також розуміння концепцій оболонкоспецифічної скриптової мови (наприклад, zsh).

Графічні оболонки не покладають такого тягаря на користувачів-початківців, і є легкими в користуванні. Оскільки ГІК має певні недоліки, більшість операційних системи окрім ГІК містять також командні оболонки.

Див. також

Примітки

  1. The internet’s fifth man. The Economist. 28 листопада 2013. ISSN 0013-0613. Процитовано 22 травня 2021.
  2. shell. www.catb.org. Процитовано 22 травня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.