Об'єднання українських жінок у Німеччині

Об'єднання українських жінок у Німеччині  (нім. Ukrainischer Frauenverband in Deutschland e.V)— громадська організація, яка об'єднує жінок-українок та інших жінок, пов'язаних із українською громадою ФРН. Є членом Світової Федерації українських жіночих організацій, Європейського Конґресу Українців та Об'єднання Українських Організацій у Німеччині.

Історія

Об'єднання українських жінок у Німеччині (ОУЖ) постало у 1945 році на установнчому з'їзді в аусбурзі, що проходив 15-16 грудня. Його метою було духове й фізичне збереження української еміґрації. В якості свого патрону обрано княгиню Ольгу.

Мала найбільше членство під час масового перебування української еміґрації в Німеччині у 1946 — 50 pоках — до 10 000 осіб. У середині 1950-х років знизилося після виїзду більшости її членів до США і Канади.

Тепер ОУЖ нараховує 16 відділів з близько 500 членами і 13 навчальних станиць. Найзначущими є відділи в Гамбурзі, Гановері, Мюнхені, Брауншвейгу, Людвіксфельді.

Організаційна будова

Керівництво здійснює Головна управа. до його входить голова, його заступники, секретар, скарбничі, контрольна комісія. Спочатку вибори головної управи на з'їздах здійснювалися 1 раз на рік, згодом керівництво ОУЖН стали обирати на 3 роки. Осідок розташовано у Мюнхені. Натепер головою є Марія Ковалишин.

Голови

  • І. Павликовська (1945—1950 pоки)
  • Ольга Павловська (1950—1958 роки)
  • О. Сулима-Бойко (1958—1966 роки)
  • Ірина Козак (1966—2003 роки)
  • Марія Ковалишин (з 2003 року)

Заходи

Проводиться культурна, освітянська, виховна (мережа дитячих садків, вишкіл виховательок), допомогова робота. В перші роки існування ОУЖ увійшло до Ліги жінок на Еміґрації, встановлено контакт з німецьким та українськими еміграційними організаціями в Європі.

ОУЖ стала першим засновним суботньої школи у Мюнхені (натепер суботня школа Товариства «Рідна школа»). Тривалий час очолювала її Ярослава Філь (1960—1989 роки)

Протягом 1946—1950 років видавався місячник «Громадянка», з 1962 року — «Жіночий Інформаційний Листок» (редактори Б. Бачинська, О. Сулима, О. Юрченко).

З середини 1990-х років діяльність головчним чином зводиться до організування національних свят з різних нагод, виставок української писанки, вишивки для німців в різних приміщеннях, відвідання хворих в лікарнях, збирання грошей на допомогу школам, сиротинцям й окремим бідним українським родинам в Німеччині, Україні та допомозі українським громадам в Європі. З початку російської агресії в Криму та на Донбасі ОУЖ задіяна в акціях протексту. а також збиранні речей для вояків АТО.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.