Об'єкт далекого космосу

Об'єкт далекого космосу (англ. Deep sky object - DSO) — це термін, що використовується в аматорській астрономії, для позначення об'єктів в нічному небі, які не належать Сонячній системі і не є рівними зіркам. Ці об'єкти, за деяким виключенням (наприклад Галактика Андромеди), не видимі неозброєним оком. Найяскравіші з них можна розглянути в невеликий телескоп або в хороший бінокль, а також їх можна сфотографувати через невеликий телескоп з великою витримкою. Для одержання чіткого зображення спостережуваного об'єкта потрібен великий телескоп.

Кілька туманностей в сузір'ї Оріона які зазвичай називають об'єктами глибокого космосу

Типи об'єктів далекого космосу:

Існує багато каталогів таких об'єктів. Зокрема, у вперше виданому ще у 1774 році каталозі Мессьє класифіковано 110 об'єктів, а у набагато більше універсальному новому загальному каталозі — більше 8 000. Багато інформації про ці й інші далекі об'єкти міститься в більш спеціалізованих каталогах, таких як UGC (каталог галактик Уппсальскої обсерваторії). Часто проводяться так звані марафони Мессьє, коли аматори, для перевірки своїх здатностей до спостереження і якості свого устаткування, в певну пору року, за одну ніч, намагаються виявити всі 110 об'єктів каталогу Мессьє. Існує також більше складна перевірка, так звана Herschell 400, але вона вже вимагає великого телескопа.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.