Озера й лагуни Белізу

Озера й лагуни Белізу — озера, що містяться повністю на території Белізу. На території Белізу знаходиться до 1000 озер та боліт: одні з них стічні, а інші не мають стоку. Частина озер знаходиться в прибережній смузі, відтак вони мають значний вміст солі (що наближається до показників моря). У зв'язку із тропічним кліматом і великою кількістю опадів значна, зокрема низинна, частина країни є суттєво заболоченою із великою кількістю боліт та трясовин.

Карта річок Белізу

Басейни

Гідрологія Белізу — це 30 великих річкових басейнів, що стікають до Карибського моря і більша частина озер приналежні до тих річкових басейнів.

Озера й лагуни Белізу (за округами)

Територія Белізу густо помережена річками та струмками, які стікають з Юкатанської платформи до Карибського моря[1].

Озера округу Коросаль

На території округу Коросаль знаходиться більше 100 озер, лагун та боліт, найбільші з них класифіковані й позначені на всіх мапах, зокрема:

Типи озер Белізу

Озера Белізу поділяють за способом їх утворення, способом живлення, за термічним режимом, вмістом солей (хімічним складом) та наявністю в них життя.

Більшість озер сформувалось внаслідок рухів земної кори чи вивержень вулканів. Деякі утворились внаслідок відділення від моря.

Деякі з водойм створені людьми — їх називають водосховищами, оскільки вони містять резерв води для гідроелектростанцій та інших господарських потреб.

За типом утворення

  • Дамбові: Утворені шляхом перегороження річної долини, яру, балки природною (обвал, , річкові наноси і т. д.) або штучною дамбою.
    • тимчасове водоймище в плесі пересихаючої річки.
  • Лиманні: водоймище з солоною або солонуватою водою, відокремлене від моря низькими наносними піщаними косами лагуна, або утворене в результаті занесення гирлової частини естуарію наносами лиман.
    • придельтові.
    • штучні озера.
  • Загатні: утворені внаслідок гірських обвалів.
  • Змішаного походження.

За способом живлення

За водним балансом озера діляться на:

  • стічні (стічно-припливні) — живляться притоком вод з водозбору і мають стік у річку.

За термічним режимом

За термічним режимом всі озера Белізу є тропічними — з переважанням прямої термічної стратифікації.

За хімічним складом

За хімічним складом виділяють:

  • Прісні озера:
    озеро, що має воду з кількістю розчинних мінеральних речовин менш 1 г/л. Більшість прісних озер стічні, в їхньому водному балансі переважає притік з водозборів і стік у річки.
  • Мінеральні озера:
    Мінеральне озеро — озеро, вода якого містить велику кількість мінеральних солей (звичайно понад 1 промілле).


Див. також

Джерела

  • Boles, Ed (1999). «The Sibun River Watershed Atlas». Sibun River Watershed Association.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.