Озеро Благоговіння

Озеро Благоговіння (лат. Lacus Timoris) — маленька морська ділянка на півдні видимого боку Місяця, південніше Болота Епідемій. Довжина — близько 150 км, ширина — до 45 км. Назва цього озера була затверджена Міжнародним астрономічним союзом 1976 року[1][2].

Озеро Благоговіння
лат. Lacus Timoris
Озеро Благоговіння. Мозаїка знімків зонда LRO; ширина 250 км.
Координати центра
39.4° пд. ш. 28.0° зх. д. / -39.4; -28.0
Розмір
150×45 км
Епонім
благоговіння
Назву затверджено 1976

 Озеро Благоговіння на Вікісховищі
Карта Озера Благоговіння та околиць
Мозаїка знімків «Клементини», зроблених при високому Сонці

Розташування й суміжні об'єкти

Координати центра Озера Благоговіння 39.4° пд. ш. 28.0° зх. д. / -39.4; -28.0[1]. Місцевість, що оточує це озеро, всіяна численними кратерами. Біля його південно-західного берега лежить кратер Хайнцель, перекритий кратерами Хайнцель A та Хайнцель C, а також сильно зруйнований кратер Мі. На південь від озера розташований кратер Епіменід із сателітом Епіменід S, на південний схід — кратери Вільгельм та Лагалла, на північний схід — Хайдінгер та Капуан, на північний захід — Елгер. Окрім того, в околицях озера багато сателітів перерахованих кратерів.

Опис

Озеро Благоговіння тягнеться зі сходу на захід приблизно на 150 км, а його найбільша ширина — близько 45 км. На сході від нього, за невеликим узвишшям, лежить 30-кілометрова морська ділянка. У східній та західній частині озера видно рештки затоплених його лавою кратерів. Серед кратерів, що утворилися поверх лавового покриву озера, найбільші — 6-кілометровий Хайдінгер N на північно-східному березі та 4-кілометровий Капуан H неподалік. Це єдині найменовані кратери цього озера станом на 2015 рік[3].

Поверхня Озера Благоговіння лежить на 1,0–1,3 км нижче за місячний рівень відліку висот, приблизно на одному рівні з сусіднім Болотом Епідемій[4].

Примітки

  1. Lacus Timoris. Gazetteer of Planetary Nomenclature. International Astronomical Union (IAU) Working Group for Planetary System Nomenclature (WGPSN). Архів оригіналу за 3 липня 2012. Процитовано 17 червня 2015.
  2. Transactions of the IAU: volume XVIB (Proceedings of the 16th General Assembly of the IAU) / E. Müller & A. Jappel. — D. Reidel Publishing Company, 1977. — P. 350. — ISBN 90-277-0836-3. (Витяги; архів).
  3. За даними номенклатурного довідника МАС (карта)
  4. За даними лазерного альтиметра на супутнику Lunar Reconnaissance Orbiter, отриманими через програму JMARS

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.