Округ (США)

О́круг (англ. county) — адміністративно-територіальна одиниця США другого рівня, менша від штату, однак більша міста (англ. city, town) чи села (village). Аналог графства в Англії або району в Україні (також заст. повіти).[1]

Округ

дорожній знак на кордоні округу Ніколас

карта США із кордонами округів
Країна  США
Тип адміністративний поділ штата СШАd, графство, адміністративна одиниця країни другого рівняd, county or county-equivalentd і політична одиницяd
Кількість 3140
 Округ у Вікісховищі

Подібні адміністративні одиниці в Луїзіані називають парафіями (англ. parish), а на Алясці боро (англ. borough)[2]. Парафії Луїзіани та боро Аляски вважають «еквівалентами округу», однак вони не є власне округами, адже мають дещо іншу структуру та значення.

Усього, за даними Бюро перепису населення США, станом на 2018 рік[3] у 50 штатах країни налічувалося 3242 округи та їхні еквіваленти (3142 — власне округів, не враховуючи федеральний округ Колумбія, парафії та боро). Найменше їх у штаті Делавер (3), найбільше — у штаті Техас (254). Повноваження адміністрації округу та її відносини з муніципальною владою населених пунктів на території округів значно відрізняються від штату до штату.

Примітки

  1. Оскільки англійська назва округів США (англ. county) збігається з назвою графств в Англії, іноді трапляється передача українською як «графство».
  2. Назву боро також носять адміністративні райони міста Нью-Йорк, див. Боро (Нью-Йорк).
  3. State Population Totals and Components of Change: 2010-2018

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.