Оле Равна

Оле Нільсен Равна
Ole Nilsen Ravna
Народився 31 жовтня 1841(1841-10-31)
Карасьйок, Норвегія
Помер 11 серпня 1906(1906-08-11) (64 роки)
Порсангер, Норвегія
Країна Норвегія
Національність саами
Діяльність мандрівник-дослідник
Батько Нільс Пєдєрсен Равна
Мати Беріт Ольсдаттер Вюолаб
У шлюбі з Маріт Андерсдаттер Йомпанєн
Діти Андерс Ольсен Равна; Беріт Ольсдаттер Сомбі; Нілс Ольсен Равна; Пер Ольсен Равна; Кірстен Ольсдаттер Равна

 Оле Равна у Вікісховищі

Оле Нільсен Равна (норв. Ole Nilsen Ravna; 31 жовтня 1841, Карасьйок, Норвегія — 11 серпня 1906, Порсангер, Норвегiя) — норвезький мандрівник (саам), оленяр і мандрівник.

Біографія

Оле Нільсен Равна народився 31 жовтня 1841 р. у місті Карасьйок, Фіннмарк, Норвегія. Оскільки оленярство - звичайне заняття для саамів, він мав своє стадо оленів.

Може бути, ім'я Оле Равни залишилося би невідомим, але його життя змінилося, коли у 1888 році він приєднався до Гренландськой експедиції. Але її начальник, Нансен Фрітьйоф, був незадоволений ним, тому що Оле мав дружину та п'ять дітей. Крім того, у Равни була морська хвороба. Під час шторму, Оле Равна і Самуель Балто, якій теж був з Карасьйока, читали Новий Завіт на їхній мові.[1]

У Гренландії членам експедиції довелося подолати довгий шлях через льодовик. Стан справ ускладнився з причини жорстокого клімату. Незважаючи на це, Оле Равна і Самуель Балто відчували себе добре. Нарешті, всій експедиції вдалося перетнути крижаний щит Гренландії. Але кораблів там вже не було. Експедиція залишилася в Гренландії зимувати.[2]

15 квітня 1889 року шість учасників експедиції на пароплаві "Відбьйорн" залишили Гренландію. 21 травня вони прибули до м. Копенгаген, а 30 травня - до Христіанії.[3] За участь в експедиції Оле Равна отримав срібну медаль від короля Оскара ІІ у 1893 році.

У 1905 році Оле було шістдесят чотири роки, коли він з Ісаком Клємметсеном і Кнудом Расмуссеном знову відправився в Гренландію. Вони збиралися розвинути оленярство.

Оле Нільсен Равна помер 11 серпня 1906 року в Порсангере, Норвегія. Він був похований на кладовищі Лаксельва. У 2011 році на згадку про нього і Самуеля Балто бив встановлений пам'ятник.

Див. також

Примітки

  1. Кублицкий, С. 71
  2. Кублицкий, С. 88
  3. Кублицкий, С. 92

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.