Олишівське підземне сховище газу

Олишівське підземне сховище газу — газосховище, створене для підвищення надійності газопостачання та регулювання сезонної нерівномірності транспортування газу в районі Києва, перший об'єкт такого роду в Україні.

Розташування

Олишівське підземне сховище розташоване поблизу селища Олишівка Чернігівського району Чернігівської області та зв'язане із так само першим магістральним газопроводом України Дашава — Київ — Москва.

Розташування сховища викликане його особливістю, що полягає у необхідності максимального скорочення нейтрального періоду після закачування з метою: недопущення розтікання газу; максимальної економії пластової енергії в умовах значного перевищення пластового тиску штучних газових покладів в кінці періоду закачування над тиском в оточуючій водоносній області.[1]

Історія

Особливістю сховища є його спорудження у водоносних горизонтах (тоді як абсолютна більшість ПСГ України створені на базі виснажених газових родовищ). Розвідувальні роботи тут почались у 1959 року, а дослідне нагнітання газу в водоносний пласт  25 травня 1964 року.

Характеристики

Проектний активний об'єм газу у сховищі — 310 млн. м³, загальний (з урахуванням буферного газу) 660 млн. м³. Для функціонування ПСГ пробурено 61 свердловину, у тому числі 40 експлуатаційно-нагнітальних. Компресорна станція родовища обладнана 10 установками ГМК-10.[2]

Окрім газопроводу Дашава — Київ — Москва, Олишівське сховище з'єднане перемичкою із Червонопартизанським ПСГ

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.