Операція «Молот»

Операція Молот (англ. Operation Hammer) — військова операція НАТО під керівництвом Великої Британії на території південної в експлуатацію в південній провінції Гільменд в Афганістані. Наступ спеціально сформованої групи під кодовою назвою Чакуш або Молот, розпочався в ніч на 24 липня 2007 в районі між територіями Хайдерабад і Мірмандаб, на північному сході міста Геришк. Операція мала на меті витіснення сил Талібану з районів верхньої долини Геришк в провінції Гільменд.

Операція «Молот»
Частина війни в Афганістані
Американських солдат навчає дітей знаку «Мир».

Американських солдат навчає дітей знаку «Мир».
Дата: з 24 по 27 липня 2007 року
Місце: Афганістан, провінція Гільменд
Результат: Тактична перемога коаліції
(Коаліційні сили взяли під контроль територію південніше річки Гільменд.)
Сторони
 НАТО

[[Файл:Помилка виразу: незрозуміле слово «px»|20x13px|Афганістан]] Афганська національна армія
Міжнародні сили сприяння безпеці

[[Файл:Помилка виразу: незрозуміле слово «taliban»|20x13px|Афганістан]] Талібанські бойовики
Військові сили
1,500 (Велика Британія)
500 інші країни[1]
Невідомо
Втрати
3 вбитих (Велика Британія) більше 100 убитих

В цілому участь в операції брали 1500 бійців МССБ і 500 бійців АНА. Більшість з 1500 сил НАТО були британцями, основну частину яких складали елітні легкі драгуни, перший батальйон гренадерського гвардійського полку, які проводили навчання в АНА військ (3-ї бригади, 205-го корпус), 12 механізована бригада

Надання допомоги пораненому афганцю

розвідки, 26 полк Королівських інженерів, 19-полк Королівської артилерії, об'єднаних груп саперів, а також війська з Естонії, Данії та США. МССБ надавали вертольоти і літаки для підтримки наземних військ.

На початкових етапах операції МССБ та АНА мусили забезпечити оборону стратегічного мостового переходу на каналі Нахр-е-Серай, очистити та знайти комунікації, після чого військові інженери з 26 інженерного полку спорудили передову оперативну базу.

До початку листопада операція завершилася. Солдати коаліції міцно закріпилися південніше річки Гільменд і готувалися до нападу на місто Муса Кала, яке було під контролем талібів протягом останніх восьми місяців.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.