Орал Робертс

Ґранвілл «Орал» Робертс (англ. Granville Oral Roberts; 24 січня 1918 — 15 грудня 2009) — християнський проповідник, один із піонерів «телевізійного євангелізму». Засновник Євангельської асоціації Орала Робертса та Університету Орала Робертса.

Орал Робертс
Ім'я при народженні Ґранвілл Орал Робертс
Народився 24 січня 1918(1918-01-24)[1][2][…]
Ада, Оклахома, США
Помер 15 грудня 2009(2009-12-15)[3][1][…] (91 рік)
Ньюпорт-Біч, Орандж, Каліфорнія, США
·пневмонія
Громадянство  США
Діяльність проповідник, телеєвангеліст
Alma mater Oklahoma Baptist Universityd
Знання мов англійська
Партія Республіканська партія США
Конфесія методизм, харизматизм
Діти Richard Robertsd
Сайт oralroberts.com

Діяльність

Особиста релігійна історія проповідника походить з днів його юності. Як розповідав сам Робертс, у 17 років після молитви п'ятидесятників він дивним чином одужав від туберкульозу, а також від заїкання. Орал розцінив це як пряму Божу вказівку «поставити Ісуса в центр всіх моїх думок, мрій, планів, досягнень, моєї долі й будь-якої спадщини, яка може після мене залишитися».

Розпочавши служіння в одній з уже існуючих п'ятидесятницьких церков, Робертс у 1947 році заснував свою власну релігійну місію — «Євангельську асоціацію Орала Робертса». А в 1954-му став транслювати свої служби по телебаченню. У 1960-ті й 1970-ті виступи Робертса, що містили «зцілення вірою», набули популярності в США й за кордоном. Загалом, за підрахунками наближених, за роки кар'єри Орал Робертс лікував накладенням рук більше двох мільйонів чоловік. У плідність такого лікування вірили, звичайно, не всі. Ще в середині 1950-тих група «недружніх» священнослужителів із Аризони запропонувала винагороду в тисячу доларів кожному, хто був вилікуваний Робертсом і може дати тому медичне підтвердження. Претендентів не знайшлося, і згодом критики невпинно звинувачували проповідника в шарлатанстві. Тому й досі ті, хто заздрить і чомусь ставиться з обуренням до Робертса, намагаються його очорнити.

Але успіху Орала Робертса, який доклав до справи істинно американський підприємницький дух, це не завадило. Спочатку він проводив служби у великому наметі, який возив із собою країною, але згодом «Євангельська асоціація» перетворилася на справжню імперію. Робертс навчав, що винагородою для віруючих буде, серед іншого, грошова винагорода у мирському житті. Така доктрина, взята на озброєння й іншими телеєвангелістами, має назву «теологія успіху». Долі його послідовників склалися по-різному, але сам Робертс випробував благотворний вплив релігії в повній мірі: бюджет його місії став багатомільйонним. Місія Робертса виробляє десятки передач на радіо й телебаченні, загальна щотижнева аудиторія яких сягає 800 тисяч чоловік.

Молитовні руки, в кампусі Університету Орала Робертса

Хоча за порадою та молитовною допомогою до Робертса зверталися сильні світу цього, в тому числі президенти Кеннеді, Ніксон і Картер, але до особливо активної ролі в політиці проповідник, на відміну від деяких своїх колег, не прагнув. Тим не менш, його вважають однією з найвпливовіших фігур консервативного громадського руху. Робертс дотримувався консервативних пуританських поглядів щодо танців, косметики та циркових вистав, але прийняв досягнення сучасної медицини. У 1977 році проповідник заявив, що йому було гігантське видіння Ісуса Христа, що звелів відбудувати Медико-дослідний центр «Місто Віри» (City of Faith Medical and Research Center). Заклад був створений. В його діяльності прагнули «поєднати цілющу силу медицини й молитви», але все ж таки цей медико-дослідний центр «прогорів». Факультети загальної медицини, стоматології та середнього медичного персоналу були також відкриті в Оклахомському Університеті Орала Робертса, що діє з 1963 року.

Із цим університетом, розташованим у місті Талса, був пов'язаний гучний скандал. — У 2007 році синові проповідника — Річарду Робертсу, який керував навчальним закладом, довелося залишити посаду через звинувачення у витрачанні університетських фондів на особисті потреби. Аналогічні звинувачення висувалися до керівництва університету й раніше: повідомлялося, зокрема, що гроші спрямовуються на купівлю шикарної власності для телеєвангеліста і його рідні. Проповідника взагалі неодноразово критикували через те, як він веде фінансові справи. Приміром, у 1987 році Робертс закликав глядачів рішучіше робити пожертви, оскільки в іншому разі Господь може покликати його, Робертса, додому — на Небеса.

В останні роки життя телеєвангеліст частково відійшов від справ.

Робертс помер від ускладнень пневмонії в місті Ньюпорт-Біч, штат Каліфорнія, 15 грудня 2009 року.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.