Останній чоловік на планеті Земля


«Оста́нній чолові́к на плане́ті Зе́мля» (англ. The Last Man on Planet Earth) американський постапокаліптичний телефільм 1999 р. Головною темою є матріархат у суспільстві, що настав через вимирання чоловіків у майбутньому.

Останній чоловік на планеті Земля
The Last Man on Planet Earth
Жанр Постапокаліпсис
антиутопія
наукова фантастика
Режисер Ліс Ландау
Продюсер Скотт Макебой
Гілберт Александр III Водсворт
Сценарист Kenneth Billerd
У головних
ролях
Джулі Бовен
Пол Френсіс
Тамлін Томіта
Оператор Jacques Haitkind
Композитор Марк Боккаччо
Кінокомпанія Paramount Television
Sterling Pacific Films
Дистриб'ютор Chum Television
Тривалість 89 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1999
Дата виходу 18 лютого
IMDb ID 0193283

Головні ролі виконували: Джулі Бовен, Пол Френсіс, Тамлін Томіта, Л. Скотт Колдвелл, Елізабет Деннехі, Кімберлі Петерсон, Ненсі Хавер, Аніта Фінлей і Кліфф Де Янг

Сюжет

Під час війни з Афганістаном була використана біологічна зброя під назвою «Y-бомба», яка вражає тільки чоловічу Y-хромосому. В результаті загинуло близько 97 % чоловіків у світі. Жінки планети, відчуваючи, що без них їм краще, вирішили взагалі заборонити протилежну стать, тому що ті були занадто жорстокими. 20 років потому, науковець Хоуп Чейз, побоюючись за майбутнє виду, проводить експеримент клонування для отримання нового чоловіка, Адама, генетично розширеного — без гену насильства. Коли Адам досягає зрілості, йому незабаром доводиться переховуватися від ФБР, і він ховається серед маленьких груп повстанців-чоловіків, які вижили на Землі.

У кінці фільму будинок Адама та Хоуп згорає дотла, а сам Адам — гине. Проте Естер говорить жінці-вченому, що вона знає, що Хоуп вагітна сином, оскільки вона з Адамом мали сексуальні відносини вночі, коли той помер.

Ролі

  • Джулі Бовен Хоуп Чейз, студентка-випускниця в галузі генної інженерії, яка клонувала Адама, спочатку сподіваючись, що він задоволить її бажання гетеросексуальності. Вона використала інженерію, паралельно усуваючи гени, пов'язані з насильством й агресією, тому її «продукт», Адам, є «чоловіком нового типу людини», який не має тенденції до насильницьких дій.
  • Пол Френсіс Адам, чоловік, створений за допомогою генної інженерії. Завдяки цій технології клонована особа досягає повної зрілості за 33 дні, й старіння зупиняється. Він стає втікачем після спроб вивчити місто, дізнавшись, що знаходиться у світі, який не терпить чоловічий рід. Він зустрічається з дівчинкою-підлітком, яка відповідить його до своєї сестри Лайли, хрестоодягненої повії. Лайла обманює його, забравши його до Матері Мей, власниці борделю високого класу, де вона використовує старших чоловіків для власних потреб.
  • Темлайн Томіта агент Кара Гастінгс, агент ФБР, яка вирішила захопити Адама і відновити насильство у штучно вільному від чоловіків суспільстві. Знаходиться під керівництвом доктора Беверлі-Стокса, яка балотується на пост президента. Одного разу, під час рейду на бордель Матері Мей, Гастінгс знаходить там Стокса як клієнта. Вона переконана в тому, що можливо укласти угоду з Хоуп повернути Адама назад у цілості так, що він зможе бути представлений на науковій конференції.
  • Л. Скотт Колдвелл Естер, професор Хоуп, яка виступає проти ідеї інженерії людини.
  • Кліфф Де Янг Джон Доу, лідер так званих претендентів, невеликої групи чоловіків похилого віку, які живуть на пустельному футбольному полі та сподіваються повернути старі часи. Звинувачує жінок у створенні Y-бомби для знищення чоловічого роду. Доу тримає Адама в заручниках в обмін на жінок із федеральної в'язниці, сподіваючись, що вони дозволять його людям розмножуватися. Однак, коли Хоуп, Кара й Естер намагаються використати кров Доу для лікування Адама (через його імунітет), він бере в заручники Хоуп і намагається її зґвалтувати. Адам, хоча й хворий, бере в руки пістолет і направляє його на Доу. Доу стверджує, що Адам — не зовсім чоловік, і він не зможе вбити людину, проте стається навпаки: Адам убиває Доу, щоб захистити свою кохану.

Виробництво

Фільм отримав рейтинг PG-13 через деякі сцени насильства і сексуальності.

Реліз

Фільм відомий також в інших країнах як:

Критика

На сайті IMDb рейтинг фільму становить 4.5 з 10,[1] Rotten Tomatoes — 40 %.[2]

Див. також

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.