ПЗМ-2

ПЗМ-2 — полкова землерийна машина на базі армійського варіанту колісного трактора виробництва ХТЗ Т-150К[1], що має індекс Т-155[2]

Призначення

Призначена для відривання котлованів і траншей. Застосовувалася для підготовки інженерного обладнання пунктів управління, вузлів зв'язку, спостережних постів; риття траншей для шанців підрозділів, елементи яких послідовно дообладнувалися силами самих підрозділів вручну, із застосуванням ручного шанцевого інструменту.

Бульдозерне обладнання може використовуватися для засипання траншей, канав, ям, а також для очищення доріг в зимовий час. Лебідка машини використовується при самовитягуванні та для забезпечення необхідного тягового зусилля при відриванні котлованів і траншей у мерзлих ґрунтах з перезволоженою поверхнею.

При конверсійному використанні

Машина ПЗМ-2 потужністю 165 к.с. може бути використана при меліоративних роботах, прокладанні кабельних електричних мереж та ліній зв'язку, а також при будівництві об'єктів місцевого значення, розчищення ровів і котлованів, створення пологих спусків в ґрунтах I—IV категорій, очищення доріг і майданчиків від снігу, виконання бульдозерних та інших робіт.

Крім того, ПЗМ-2 забезпечує розробку котлованів під будівництво промислових будинків, котеджів, садових будиночків і різних сховищ.

Навісне робоче обладнання машин встановлено на тягачі підвищеної прохідності з двома ведучими мостами, що надає маневреність і зручність в експлуатації.

Всі зазначені роботи виконуються в будь-яких кліматичних умовах в інтервалі температур від −40 ºС до + 40 ºС.

Характеристики

№ ппХарактеристикаЗначення
1.Базова машина:колісний тягач Т- 155
2.Тип робочого органу :ланцюговий безковшовий з роторним метальником
3.Двигун:СМД- 62
4.Потужність:165 кін.с.
5.Маса:12.8 т
6.Транспортна швидкість:45 км/год
7.Запас ходу по паливу:500 км
8.Продуктивність при відриванні котлованів :140 м3/ч
9.Продуктивність при відриванні траншей :180 м/ч
10.Розміри відритої траншеї :
ширина по верху в талих ґрунтах0.9 м
ширина по верху в мерзлих ґрунтах0.65 м
ширина по дну0.65 м
глибина1.2 м

Історія

  • НАМИ-(044 прототип Т-125) з'явився в 1958 році.
  • Легкий колісний тягач Т-125 і полкова землерийна машина ПЗМ на його базі були прийняті на озброєння одним наказом Міністра Оборони СРСР у 1968 р. Так що ПЗМ на базі Т-125 був цілком собі серійним зразком. Легкий колісний тягач на базі трактора Т-125 називався КТ-125.

Див. також

Примітки

  1. Т-150К — це сільськогосподарська модифікація, Т-155 — промислова. Ще був Т-157 — лісогосподарський.
  2. Т-155 без навіски для відривки котлованів позиціонувався як артилерійський тягач. Проте, розглядаючи організаційно-штатну структуру радянських підрозділів, дана техніка зустрічалася, у всякому разі, в штатах мирного часу, вкрай рідко

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.