Пам'ятники Ірпеня

Стаття Пам'ятники Ірпеня призначена для ознайомлення, в тому числі і візуального, зі зразками міської скульптури міста Ірпеня.

Загалом у місті декілька пам'ятників і меморіалів, як встановлених у радянський час, так і за незалежності України — на вшанування подвигу народу СРСР у ІІ Світовій війні, погруддя Тараса Шевченка, Володимира Правика тощо.

Доволі міцна азербайджанська громада Приірпіння у 2000-х роках перейнялася міськими пам'ятниками, і завдяки фінансовій підтримці її представників у місті з'явилися пам'ятники українському класику Тарасові Шевченку та дружині азербайджанського президента Гейдара Алієва Заріфі Алієвій.

Назва Дата встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Алієвій Заріфі2004на вулиці Заріфи Алієвої біля парку її іменіПам'ятник академіку Заріфі Азіз кизи Алієвій, дружині азербайджанського президента Гейдара Алієва було встановлено в 2004 році на прохання і коштом азербайджанської громади Приірпіння[1]. Автори — скульптор Гурбанов Сейфаддін Алі огли[2], архітектори В. О. Рак і Б. М. Піаніда.
Героям, що загинули за Батьківщину
Правика Володимира, погруддя1988Погруддя ліквідатора аварії на ЧАЕС (1986) Героя Радянського Союзу В. П. Правика[3] було відкрито 30 жовтня 1988 року[4][5]. Автор — архітектор В. Є. Гуменюк.
ТанкПарк Перемоги
Шевченка Тараса, погруддяна вулиці Шевченка
50°31′10″ пн. ш. 30°14′35″ сх. д.
На жаль, в процесі реконструкції центру міста пам'ятник було демонтовано. Подальша доля невідома.
на місці садиби, де мешкав художник Ф. Г. Кричевський, стела1980вул. Павленка, 1 (вул. Революції).Пам'ятник встановлено у 1980 році на місці садиби, де в 19441947 роках мешкав Федір Григорович Кричевський, згідно з рішенням адміністрації і парторганізації Київського художнього інституту. Являє собою стелу з білого мармуру заввишки 2 метри, на які викарбувані профіль художника та роки його життя. Автор — Б. М. Піаніда[6].
 ?вул.Університетська. Біля Національного університету державної податкової служби України.
50°31′18″ пн. ш. 30°13′40″ сх. д.

Примітки

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.