Пам'ятник Білому Біму

Пам'ятник Білому Біму Чорне вухо — контактна скульптура, присвячена собаці на ім'я Білий Бім Чорне вухо — герою однойменної повісті радянського письменника Гавриїла Троєпольського; встановлена у Воронежі на площі перед Воронезьким ляльковим театром.

Пам'ятник Білому Біму


51°39′57″ пн. ш. 39°12′20″ сх. д.
Тип пам'ятник
Статус спадщини об'єкт культурної спадщини Росіїd
Країна  Росія
Розташування Воронеж
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Білому Біму (Росія)

 Пам'ятник Білому Біму у Вікісховищі

Опис

Пам'ятник собаці створений із нержавіючого металу і відлитий в натуральну величину[1]. Праве вухо і одна з лап створені з бронзи. Пес сидить прямо на землі (п'єдесталу біля пам'ятника немає), терпляче чекаючи повернення свого господаря. На нашийнику вигравіюване його ім'я.

Історія

Авторами пам'ятника Білому Біму виступили воронезькі скульптори — лауреати Державної премії Росії Ельза Пак та Іван Дикунов[2]. Ідея встановлення пам'ятника виникла ще в середині 1980-тих років. Скульптори почали роботу над пам'ятником в 1985 році і створювали його на власні кошти. Фігура собаки відливалася в Пензі. Автор однойменної повісті, письменник Гавриїл Троєпольський консультував скульпторів й давав поради щодо створення пам'ятника, але не дожив до його встановлення та відкриття.

Пам'ятник було встановлено в 1998 році на проспекті Революції у Воронежі, поблизу лялькового театру. Відкриття відбулося 5 вересня 1998 року під час святкування Дня міста.

У серпні 2009 року пам'ятник було номіновано на конкурсний відбір на звання неофіційного символу Воронежа. Після розгляду результатів голосуваннягромадської палатою і комісією з культурної спадщини міста, перемогу здобув пам'ятник Петру I. Скульптура Білого Біма на цьому конкурсі посіла третє місце.

28 листопада 2010 року, до 105-річчя від дня народження автора повісті «Білий Бім Чорне вухо» Гавриїла Троєпольського, на площі поруч із пам'ятником було влаштовано Театралізовану виставу «Бім, який зійшов зі сторінок книги»[3]. 23 квітня 2011 року біля пам'ятника відбулася третя Всеукраїнська акція «Росія без жорстокості»[4].

Примітки

Література

  • Кононов В. И. Воронеж: история города в памятниках и мемориальных досках. — Историко-краеведческое издание. — Воронеж : Центр духовного возрождения Чернозёмного края, 2005. — 352 с. — ISBN 5-900-270-72-6.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.