Пам'ятник Данилові Тупталу

Макарівський пам'ятник Данилові Тупталу пам'ятник святому, митрополиту Ростовському та Ярославському, церковному діячу, вченому, письменнику і проповіднику Дмитрові Тупталу (Святитель Димитрій, св. Димитрій Ростовський) у смт Макарів Київської області, де він народився.

Пам'ятник Данилові Тупталу
Пам'ятник Данилові Тупталу, Макарів
50°27′26″ пн. ш. 29°48′54″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Макарів
Тип пам'ятник і статуя
Висота 5 м
Автор проєкту Анатолій Марчук
Скульптор Володимир Шолудько
Архітектор Володимир Карпець
Дата заснування 2007

Пам'ятник Данилові Тупталу
Пам'ятник Данилові Тупталу (Україна)

Розташований біля центру селища у своєрідній духовно-меморіальній зоні по вулиці Фрунзе, де також знаходяться Свято-Дмитріївський храм (УПЦ КП) і пам'ятний знак жертвам голодоморів та політичних репресій.

Опис

Пам'ятник Данилові Тупталу — монумент заввишки 5 м на пласкому низькому постаменті із заокругленими формами, що встановлений на трав'яному пагорбі, внизу по центру якого розміщено інформаційну дошку (ще одна інфодошка міститься поруч з пам'ятником) зображує Святителя Димитрія на повен зріст у митрополичих шатах, правиця святого складена у жесті благословення, в лівиці митрополит тримає книгу, на якій викарбувано «Житія святих». Постать Данила Туптала є аскетичною на вигляд, і водночас урочисто-святковою.

З історії пам'ятника

Інформаційна дошка пам'ятника

Пам'ятник був урочисто відкритий і освячений архієпископом Димитрієм, ректором Київської Православної Богословської Академії з благословення Святішого Патріарха Філарета 11 грудня 2007 року.

Монумент святому Димитрію в Макарові став місцем проведення урочистостей — церковних, державних і міських — тут відбуваються святкування храмових свят[1]; у листопаді 2009 року тут відбулися триденні пам'ятні відзначення 300-річчя від дня упокоєння свт. Димитрія (Туптала)[2]; тут же відбувались події у рамках районного фестивалю духовної музики імені Данила Туптала.

У 2009 році було оголошено про розробку проекту створення в Макарові духовно-історичного культурно-освітнього центру імені Дмитрія Ростовського, куди мають увійти пам'ятник, музей духовна бібліотека[3].

Виноски

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.