Пам'ятник Тарасові Шевченку (Дніпро)

Пам'ятник Тарасові Григоровичу Шевченку у Дніпрі встановлено 24 серпня 1992 р.

Пам'ятник Тарасові Григоровичу Шевченку

48°28′06″ пн. ш. 35°02′34″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Дніпро, вул. Воскресенська
Архітектор В.С. Положій
Скульптор В.П. Небоженко
Встановлено 1992 рік
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Тарасові Шевченку (Дніпро) (Україна)

Історія

У зв'язку з перебуванням Т. Г. Шевченка на Придніпров'ї в м. Дніпрі було споруджено три пам'ятника великому українському поету. Всі вони відтворюють поета таким, яким він був після повернення із заслання в кінці 50-х років ХІХ ст. Коли Т. Г. Шевченко відвідав Катеринослав у 1843 р., йому було 29 років. Саме такий молодий вигляд він мав на автопортретах 1840 і 1843 рр. Ця обставина, а також віддаленість Шевченкового монумента на Монастирському острові від центру, спонукали громадськість поставити питання про спорудження ще одного пам'ятника поетові в центрі міста.

Автопортрет 1840 р. надихнув відомого дніпропетровського скульптора В. П. Небоженка на виконання скульптури молодого Тараса Григоровича. Фігура Шевченка, поставлена на невисокий постамент, вдало відтворює молодого поета в сидячому положенні. Відливали скульптуру досвідчені майстри ливарного цеху Дніпровського машинобудівного заводу.

Урочисте відкриття пам'ятника відбулося у першу річницю незалежності України — 24 серпня 1992 року.

Пам'ятник органічно вписався в оточуючий простір: його заднім фоном є дерева скверу, поруч — будинок обласної філармонії, а напроти — стіна будинку Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. На ній встановлені бюсти видатних українських митців слова Г. Сковороди, І. Франка, Л.Українки, В. Винниченка та В. Стуса. На п'єдесталі пам'ятника молодому Шевченку часто лежать квіти від численних шанувальників поета.

Джерела

Фоменко А. «Не забудьте пом'янути…» // Дніпропетровськ: Минуле і сучасне: оповіді про пам'ятки культури Катеринослава — Дніпропетровська, їх творців і художників. — Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2001. — С. 146.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.