Панама-В'єхо

Панама-В'єхо або Стара Панама (ісп. Panama Viejo) — залишки старої Панами та колишня столиця країни, розташована в приміських районах сучасного міста. Разом з історичним центром Панами входить до складу Світової спадщини ЮНЕСКО.

Археологічні пам'ятки Панама-В'єхо (Старої Панами)
та історична частина міста Панама
Archaeological Site of Panamá Viejo
and Historic District of Panamá
 [1]
Світова спадщина
Собор Асунсьйонської Богородиці
9°00′24″ пн. ш. 79°29′06″ зх. д.
Країна  Панама
Тип Культурний
Критерії ii, iv, vi
Об'єкт  790
Регіон Латинська Америка і Кариби
Зареєстровано: 1997 (21 сесія)

Панама-В'єхо (Стара Панама) на карті Панами

 Панама-В'єхо у Вікісховищі

Місто було засноване 15 серпня 1519 року Петером Аріасом і сотнею поселенців та стало першим постійним іспанським поселенням на узбережжі Тихого океану. Через два роки, в 1521 році, поселення отримало статус міста королівським наказом та отримало власний герб. Вже через кілька років з міста почали вирушати експедиції до Перу, а місто стало важливим транзитним центром для перевезення золота і срібла до Іспанії.

В 1539 та 1563 роках місто значно постраждало в результаті пожеж, що не зашкодило його швидкому розвитку. В 1610 році його населення становило 5000 мешканців, тут знаходилися собор та лікарня. На початку 17 століття місто було кілька разів атаковане піратами та місцевими індіанцями, а 2 травня 1620 року постраждало від землетрусу. В 1644 році нова пожежа зруйнувала більшу частину релігійних будівель, включаючи собор. На цей час населення міста становило 8000 мешканців, а в 1670 році — 10 тис. 28 січня 1671 року на місто напала піратська армія у 1400 чоловік на чолі з Генрі Морґаном, що перетнула Панамський перешийок. Пірати взяли місто в облогу, під час якої у місті почалася пожежа, розпочата або піратами, або його губернатором, в результаті якої місто було практично зруйновано, а значна частина населення загинула. В результаті місто було відновлене, але на новій ділянці, за декілька кілометрів на захід, на місці сучасного центра Панами.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.