Парадокс кішки з маслом

Парадо́кс кі́шки з ма́слом — псевдопарадокс, що базується на двох народних мудростях:

  • кішки завжди приземляються на лапи;
  • бутерброд завжди падає маслом вниз.

Протиріччя виникає, якщо розглядати кішку, до спини якої прикріплено бутерброд (маслом догори), що падає на підлогу.

Парадокс викликає особливий інтерес, якщо припустити, що кішка завжди приземляється на лапи, а бутерброд завжди падає маслом униз.

Дехто несерйозно стверджує, що результатом експерименту стане антигравітація. За їхніми словами, падіння кішки на землю сповільниться з наближенням до землі, а вона почне обертатися, намагаючись приземлитися на лапи, але водночас і на масло бутерброда. Врешті-решт, вона повинна сягнути стабільного стану, висячи недалеко від поверхні землі та обертаючись з великою швидкістю. Це своєю чергою було б можливим лише за відсутності повітря, інакше, за законом збереження енергії, опір повітря обертанню повинен був би вичерпати гравітаційну енергію падіння. Також існує думка, що кішка злиже масло з бутерброда та приземлиться на лапи, однак вона безпідставна тому, що кішка не може дістати язиком до середини своєї спини.

Спростування: Хибність парадоксу випливає з вихідних даних, адже немає доказів того, що бутерброд та кішка завжди (у 100% разів) падають маслом униз або відповідно на лапи. Крім того, навіть якщо бутерброд завжди падає маслом униз, то це стосується лише бутерброда на який діє лише сила гравітації та опір повітря, але не діють інші сили (такі як кішка).

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.