Патінко

Патінко (яп. パチンコ) — ігровий автомат, який являє собою проміжну форму між грошовим ігровим автоматом і вертикальним пінболом, надзвичайно популярний у Японії.

Гравці в патінко
Автомат патінко

Оскільки в Японії не дозволено казино, а тоталізатор допускається виключно на кінних перегонах, велосипедних і човнових гонках, гра патінко користується великою популярністю: 15 млн японців регулярно відвідують близько 16 тис. залів патінко. Є 34 тис. професійних гравців, прибуток деяких із них досягає 3 тис. доларів на місяць.

Як функціонує патінко

Гравець купує кілька (зазвичай сотні або навіть тисячі) маленьких металевих кульок, засипає їх зверху у прилад, після чого може регулювати важелем швидкість вистрілювання кульок на ігрове поле. Потік кульок сиплеться вниз крізь лабіринт штирів, каналів і заслінок. Велика частина кульок пропадає даремно, проте одна з них завжди потрапляє в спеціальний отвір, що призводить до того, що:

  • видається певна кількість нових кульок,
  • лабіринт перебудовується на короткий час таким чином, що ймовірність виграшу зростає,
  • запускається механізм, встановлений у центрі гри і нагадує ігровий автомат, який викидає розрізняючі від разу до разу виграш у вигляді нової порції кульок.

Ранні автомати патінко були чисто електромеханічними і не мали доповнення у вигляді ігрового автомата. Останнє, до того ж спочатку мало форму класичної трьохролерної системи, але згодом ставало все складнішим за рахунок масового використання комп'ютерів. На місце механічних вказівників прийшли рідкокристалічні дисплеї, на яких іконками і самими різними символами розповідаються частково вірні невеликі історії, які закінчуються успіхом (виграшем) або поразкою.

Оскільки в Японії діє загальна заборона на азартні ігри, то грошових призів немає. Виграш, що складається з металевих кульок, можна обміняти тільки на речові призи, такі, як запальничка або флакон духів. Однак, поблизу дуже багатьох ігрових залів патінко є магазини, де певні речові призи можна обміняти на готівку, що створює легальну «сіру зону», часто пов'язану з якудзою. Як альтернатива, при деяких ігрових залах створюється якась подоба «банку», де виграні кульки заносяться на рахунок гравця і можуть бути згодом видано, формально — для продовження гри.

Ігрові зали патінко з десятками, часом сотнями автоматів можна побачити всюди в Японії. Зали завжди яскраво оформлені, прокурені й наповнені шумом через гуркіт кульок і різних оголошень, що звучать у гучномовцях. Чоловіки і жінки грають у патінко на рівних, існує навіть манга-журнал, який займається виключно темою патінко.

Збиток

Подібно будь-якій азартній грі, патінко може викликати залежність. Відомі випадки, коли гравці втрачали роботу і сім'ї через свою пристрасть до патінко. Гра дуже популярна в Японії і її популярність постійно зростає.

Останнім часом у пресі з'являється все більше статей, що розповідають про маленьких дітей, залишених своїми матерями в машинах на парковках поруч з ігровими залами, що задихнулися там. За кілька років таким чином тільки від теплових ударів загинуло 18 дітей. Щоб уникнути подібних подій деякі парковки постійно патрулюють поліцією.

Див. також

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.